Maris Lauri: haigekassa võltsarvete juhtum vajab selgust

Uudis
|
28.03.2017

Võltsarvete esitamise petuskeemi avastamisele peab järgnema suurem revisjon haigekassas, aga üle tuleb kontrollida ka sotsiaalkindlustusametile ja töötukassale esitatud arved, leiab haigekassa nõukogu liige, riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Maris Lauri sõnul on arusaamatu, kuidas sai aastaid kontrollimata jätkuda mitme ettevõtte poolt haigekassale valearvete esitamine ning miks haigekassa vihjetele ei reageerinud.

„Raha on alati vähe, eriti tervishoius. Viimastel kuudel on meditsiinitöötajad ja haiglad rääkinud palju lisarahastuse vajadusest. Nüüd on aga selgunud, et vähemalt mingis osas on raha läinud kõrvale ja hulk inimesi on seetõttu jäänud abita. Kui pettust poleks olnud, kui paljud oleksid siis abi saanud ja milline oleks siis rahavajak?“ küsis Lauri.

Riigikogu liige loodab, et kahju ulatus haigekassas saab kiiremas korras selgeks ja kontrollitakse üle ka sotsiaalkindlustusametile ja töötukassale esitatud arved. Samuti peavad tema sõnul karistuse saama petuskeemis osalenud ning tuleb tagasi nõuda kahjud.

„Tarvilik on põhjalik ja laiem haigekassa revisjon, vajadusel põhimõttelisemad muudatused, et edaspidi selliseid asju ei juhtuks. Vajalik on ka teadmine, et mujal tervishoius on asjad korras,“ ütles ta.

„Ei saa lubada, et osadel inimestel jääb abi saamata. Samuti ei tohi jätta kahtlusi õhku, sest sellest kannataksid ausad meditsiinitöötajad ja -asutused. Loodan haigekassa nõukogu erakorralisel kokkusaamisel saada neile küsimustele vastused,“ lisas Lauri.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt