Maret Maripuu: põlvkondade lõimumise võti on haridus

Uudis
|
19.04.2012

Täna Riigikogus toimunud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Põlvkondade vahelises solidaarsuses peitub potentsiaal’’ arutelul rõhutas sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu oma sõnavõtus, et mitmes töövaldkonnas on vanemaealised noorematest rohkem hõivatud, sest noortel puudub vastava eriala kvalifikatsioon.

Maret Maripuu sõnul selgub statistikaameti Eesti tööjõu-uuringust, et enim vanemaealisi on hõivatud töötlevas tööstuses, hariduses, jae- ja hulgikaubanduses, tervishoius ja sotsiaalhoolekandes. „Viimastel aastatel on kõige enam kasvanud tööhõive 70-74 aastaste töötajate hulgas. Sellest aga järeldub, et meie tööturul on puudu teatavast baaskvalifikatsioonist, mida omavad vanemaealised spetsialistid,’’ lausus parlamendisaadik.

Sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu toonitas, et tuleb luua ühiskonna muutuste ja vajadustega arvestav haridussüsteem. „Meil on erialasid, kus nooremate inimeste juurdekasv on aeglasem kui turu vajadus. Kuna eelnimetatud tegevusaladel on juba täna suur tööjõupuudus, siis on oluline kindlustada nende erialade töötajate järelekasv ja hoida eakamaid töötajaid võimalikult kaua aktiivsena,’’ lausus Maripuu. 

Lõpetuseks lausus Maripuu, et vaid vanad ja noored koos suudavad ühiskonda hoida jätkusuutlikuna. Vajalikud on nii nooruslik pealehakkamine kui küps tasakaalukus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt