Maret Maripuu: alaealistele on alkohol liialt kergesti kättesaadav

Uudis
|
11.02.2013

Sotsiaalkomisjoni liikme Maret Maripuu sõnul taotleb Reformierakond karmimaid meetmeid alaealistele alkoholi kättesaadavuse piiramiseks.

Tänasel sotsiaal- ja rahanduskomisjoni ühisistungil, kus koos  ekspertide ja huvirühmade esindajatega arutati alkoholipoliitika rohelist raamatut, leidis Riigikogu reformierakonna fraktsiooni liige Maret Maripuu, et dokument vajab täiendust alaealistele alkoholimüügi keelu tagamise osas.

Maripuu sõnul on rohelise raamatu näol tegu väga põhjaliku ja laiahaardelise dokumendiga, mille tegemises osalenuid tuleb kahtlemata tunnustada. „Enamikes valdkondades on kavandatud tasakaalukaid ja läbimõeldud meetmeid. Dokument vajab aga kindlasti täiendamist alaealistele alkoholimüügi keelu järelevalve osas. Karmistada tuleb karistust  müügikeelu rikkujatele ning hariduslikke meetmeid alkoholitarbimisega vahelejäänud alaealistele noortele,’’ rõhutas parlamendisaadik.

„Tuleb tõhustada järelevalvet ning suurendada tõenäosust, et rikkujad vahele jäävad. Dokumendi küsimine alkoholi ostmisel peab saama pigem reegliks kui erandiks,’’ lisas Maret Maripuu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt