Luik: õpetajatele 200 000 krooni stardiraha

Uudis
|
04.12.2007

Tänasel Riigikogu istungil läbis teise lugemise õpetajate lähtetoetusi puudutav seaduseelnõu, mis tagab 200 000 kroonise stardiraha esmakordselt tööle asuvale pedagoogile.

Reformierakonna fraktsiooni nimel ettekande teinud kultuurikomisjoni liige Lauri Luik lausus, et tegu pole palgalisaga vaid stardirahaga elu sisseseadmiseks alustavale õpetajale. „See on riigipoolne regionaalpoliitiline meede, mille peamine eesmärk on leevendada õpetajate kaadrinappust väikelinnades ja maapiirkondades üle Eesti. Kuid lisaks kõigele muule on see ka austuse ja hoolivuse märk ning põhimõtteline õpetaja ameti väärtustamine ja hindamine,” lisas Luik.

Vaadates viimase 10 aasta statistikat, tuleb reformierakondlase Lauri Luige arvates tõdeda, et õpetajate kvalifikatsioonitase on üldiselt paranenud, kuid on siiski piirkonniti väga erinev. „Tendentsiks on kujunenud ka see, et mida kaugemal asub kool Tallinnast või Tartust, seda rohkem on madalama haridustasemega ja pigem vanemaealisi õpetajaid,” lisas Luik

„Eriti suur kvalifitseeritud õpetajate puudus valitseb Eesti maapiirkondades ja väikelinnades, mistõttu on võrdsete haridusvõimaluste huvides oluline täiendavate motivatsioonimehhanismide loomine, meelitamaks värskelt koolitatud õpetajaid tööle ka väljapoole Tallinna ja Tartut asuvaid koole.”

Lauri Luik avaldas lootust, et lähtetoetuse rakendamisega suudetakse parandada õpetajate puudusest tulenevat probleemi Eesti koolides ning seeläbi suudetakse tõsta ka õpetajakutse atraktiivsust.

Õpetajate puudus on väga suur eriti õppeainetes nagu näiteks matemaatika, inglise keel, füüsika või poiste tööõpetus.

Õpetajate lähtetoetusi puudutav eelnõu on Riigikogus vastu võtmisel neljapäeval. Õpetaja stardiraha seadustamine on ühtlasi ka üks koalitsioonilepingu lubadustest.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt