Kaja Kallase lõuna Financial Timesiga

Arvamus
|
Kaja Kallas
|
18.02.2022

Financial Timesi rubriik “Lunch with the FT” on ilmunud juba peaaegu 30 aastat ja seda peetakse rahvusvahelises meedias nädala üheks oodatumaks kirjatükiks. Mul oli suur au anda neile intervjuu.

Intervjuu tegemiseks sõitis Eestisse FT pikaajaline korrespondent Richard Milne. Valisin meie lõunapaigaks Tallinna vanalinnas asuva Lee Restorani, millega mul on oma lugu – põhjus selgub ajaleheloost.

Tänu arvukatele intervjuudele julgeolekuolukorra teemal on Eesti seisukohad rahvusvahelises meedias laialdaselt kajastatud ning see on omakorda tekitanud meie vastu sügavamat huvi. Sisukast lõunalauas peetud vestlusest on Financial Timesi veergudel saanud põhjalik ja analüütiline lugu Eestist. Sealhulgas meie ajaloolisest kogemusest Venemaaga, millele tuginedes oleme endast täna kujundanud välis- ja julgeolekupoliitikas hinnatud eestkõneleja. Samuti Eesti edusammudest teistes valdkondades, valitsuse tööst, Eesti toidust (isegi kohuke saab ära mainitud) ja paljust muust. Meie jutuajamisest tulenevalt viisin ajakirjaniku lõunapausil vaatama ka Eesti kommunismiohvrite memoriaali.

Ühtlasi avaldas USA asepresident Kamala Harris, kellega Müncheni julgeolekukonverentsil kohtusin, et oli lugenud Financial Timesist minu intervjuud, ja ütles selle kohta “spectacular”. Aitäh!

Artikli leiab siit.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt