Linn roheliseks! Igasse linnaossa vähemalt 1000 uut puud.

Uudis
|
16.08.2005

Reformierakonna eestvedamisel istutab linn igasse Tallinna linnaossa vähemalt 1000 uut puud.

Tallinn on eelkõige elukeskkond. Rohelus on elukeskkonna lahutamatu osa.

Vilgas ehitustegevus mõjub rohealadele hävitavalt – enamik arendajaid küll asendab mahavõetavad puud nõuetekohaselt uutega, kuid puude kasvamine ning algse roheluse taastumine võtab aega kümneid aastaid. Soovime rohelust kiiremini taastada.

Miks just 1000?
Soovime istutada vähemalt 1000 puud igasse linnaossa. Täpne arv sõltub konkreetse linnaosa suurusest ja eripärast, kuid eesmärk on üks – muuta linn rohelisemaks.

Kui palju täna uusi puid istutatakse?
Linnal puudub täpne statistika – puid istutavad nii kommunaalamet, keskkonnaamet, linnaosavalitsused kui ka kinnisvaraarendajad ja eraomanikud. Näiteks Nõmmel on linnaosavalitsus istikuid eraomanikele jaganud juba aastaid.

Reformierakonna eestvedamisel juba kehtib asendusistutuse põhimõte, et iga mahavõetud puu asemele tuleb istutada 5 uut. Kehtestasime selle alates 2004. aasta oktoobrist.

Kas 1000 puud sisaldab asendusistutuse?
Ei, need on täiendavalt istutatavad puud.

Kuhu puud istutatakse?
Sõltuvalt piirkonnast linn kas istutab oma ametkondade kaudu linna- ja reformimata riigimaadele (sealhulgas parkidesse ja teistele avalikele haljasaladele) või jagab soovijatele istikuid, et istutada need koduaedadesse.

Kui palju see maksab?
Istiku hinnad ulatuvad (sõltuvalt kasvust) mõnest kroonist paari tuhande kroonini. Soovides istutada elujõulisi puid, oleme maksumuseks arvestanud (8000 x 500,-) 4 miljonit krooni. Et muuta linn rohelisemaks, oleme valmis maksma ka rohkem.

Koduümbrus rohelisemaks. Kiiremini!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt