Ligi Repsile: koolivõrgu korrastamiseta õpetajate palgatõus ei jätku

Uudis
|
20.03.2017

Endine haridusminister, riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Jürgen Ligi esitas täna haridusminister Mailis Repsile arupärimise koolivõrgureformi tagasipööramise kohta. 

„Minister Reps on teinud koolivõrgu teemal hulga avaldusi, mida ei oska seletada teda nõustavad eksperdid ega ole olnud nõus selgitama ta ise. Ta on lubanud ümber teha uuringutel põhinenud riigigümnaasiumide kava, eelisrahastada õpilaste puuduses väikegümnaasiumeid, pidanud vajalikuks riigigümnaasiumide andmist omavalitsusele, ehkki argumenteeritud suund on olnud ühtlase taseme tagamine riigi vastutusel,“ lausus Jürgen Ligi.

„Kummalised on olnud piirkondlikud eelistused. Paides jäetakse kasutamata sünergia, mis võiks tekkida kutsehariduskeskuse õppehoonete jagamisel. Selle asemel kulutatakse väga suur summa hoone väljaostmiseks ja renoveerimiseks,“ lisas riigikogu liige. 

Endine haridusminister märkis, et riigigümnaasiumide loomise vajadus on tingitud demograafilistest muutustest ning vajadusest suunata ressursid hariduse sisule, kvaliteedile, valikainete kättesaadavusele ja õpetajate palgale. 

„Selle allikas ei saa olla ainult lisaraha, vaid ka efektiivsem koolivõrk, kus valikuvõimalusi gümnaasiumidesse mahub ja kus õpetajatel on igal erialal täiskoormus,“ ütles Ligi.

Reformierakonna fraktsioon ootab selgitusi, mida ja miks plaanib haridusminister  riigigümnaasiumide võrgu arendamisega, kuidas loodab tagada gümnaasiumihariduse kvaliteedi, valikainete olemasolu ja õpetajate palgatõusu, kui taganetakse senistest suundadest. 

Samuti soovitakse Mailis Repsilt teada, kuidas on riigieelarve strateegias tagatud õpetajate palga tõstmine 120%-ni, mis eelmisel valitsusel oli kavas koolivõrgu korrastamise tingimusel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt