Lauri Luik: Riik suunab täiendavalt 3,51 miljonit eurot Eesti sporti

Arvamus
|
|
06.11.2014

Riigikogu kiitis kolmapäeval heaks seaduse, mis loob õigusliku aluse treeneritele töötasu maksmise toetusele.

Seaduse jõustumisel saavad spordiklubid, spordikoolid ja spordialaliidud edaspidi taotleda toetust riigieelarvest. Tuleva aasta riigieelarves on selleks täiendavalt ette nähtud 3,51 miljonit eurot.

„Antud toetuse eesmärk on väärtustada noortesporti ning tagada noortega tegelevatele treeneritele sotsiaalsed garantiid. Juba järgmisest aastast alates kompenseerib riik 5.-7. kategooria noortetreenerite töötasu põhimõttel 50:50, mis tähendab, et pool palgavahenditest tuleb riigilt, teise poole kannab alaliit, spordikool või -klubi,“ ütles Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.

Kultuurikomisjon laiendas muudatusettepanekuga toetuse taotlejate ringi spordialaliiduga, kellel samuti tekib õigus taotleda treeneri tööjõukulu katmiseks toetust. Samuti täpsustas komisjon, et noore vanus, kelle treenimise eest võib treenerile toetust küsida, on kuni 24 eluaastat.

Seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 79 Riigikogu liiget, seadus jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt