Lauri Luik: Riigikogu Reformierakonna fraktsioon külastas Läänemaad

Arvamus
|
|
17.05.2016

Läinud nädala neljapäeval ja reedel käisime fraktsioonikaaslastega maakonnavisiidil Läänemaal.

RE fraktsioon Haapsalu Raudteemuuseumi ees. Foto: RE fraktsioon

Kohtusime ühes Liina Kersnaga Läänemaa eakatega Haapsalu pitsikeskuses, arutasime ühiskondlikel teemadel, mis inimestel südamel ning saime põhjaliku ülevaate Haapsalu salli ajaloost.

Haapsalu Pitsikeskus. Foto: A.Tarmula

Järgnes ühine õhtusöök, kus kohtusime MKO juhatuse liikmetega, käsitlesime Läänemaa jaoks olulisi teemasid nagu nt haldusreform, haridusvõrgu kaasajastamine, majandus ja töökohad, Haapsalu raudtee jm.

Tunnustamist väärib, et haldusreformi osas on kohalikud ise juhtrolli võtnud. Haapsalu linna ja Ridala valla liitumiskõnelused on juba üsna lõppfaasis, mis annab lootust, et Läänemaale tekib juurde üks tugev omavalitsus. Minu nägemuses võiks pärast haldusreformi siin olla kolm suurt omavalitsust: Haapsalu koos Ridalaga, Põhja-Läänemaa ja Lõuna-Läänemaa, lisaks Vormsi saar.

Kutsun üles omavalitsusi vabatahtlikult liituma. Kohapeal teatakse kõige paremini, kellega võiks sujuda koostöö elu edendamiseks. Ühiselt on omakorda võimalik tagada paremad avalikud teenused ning kvaliteetsem elukeskkond.

Elanike väljavoolu ennetamiseks on üheks oluliseks eelduseks heatasemelise hariduse saamine maakonnas. Esimene samm selleks on astutud, kui 2013. aastal loodi konkurentsivõimeline riigigümnaasium, Läänemaa Ühisgümnaasium. Kogu Läänemaa haridusvõrk tuleks sama pilguga üle vaadata, pidades silmas eelkõige hariduse ja õpikeskkonna kvaliteeti.

Tulevikuvaates on oluline Riisipere-Haapsalu raudteelõigu taastamine. Kiire ja mugav raudteeühendus lubaks läänemaalastel kodupiirkonnast minema kolimata pealinnas tööl käia ning kahtlemata suurendaks ka Läänemaa arengut turismipiirkonnana. Samuti aitaks kaasaegne taristu arendada kohalikku majandustegevust

Reedest päeva alustasime linnaekskursiooniga turistirongiga Peetrike.

Linnaekskursioonil. Foto: RE fraktsioon

Liina Kersna, Heidy Purga ja Igor Gräzin käisid Haapsalu Kutehariduskeskuses, Läänemaa Ühisgümnaasiumis, Haapsalu Põhikoolis ja Haapsalu Viigi koolis noortele esinemas. Liina külastas lisaks Läänemaa Naiste Varjupaika. Kalle Laanet andis ühiskonnaõpetuse tunni Lihula Gümnaasiumis.

Vikerkaare lasteaed. Foto: RE fraktsioon

Saadikud jagunesid kolme gruppi. Terje Trei, Kristjan Kõljalg ja Andre Sepp külastasid Haapsalu Neuroloogilist Rehabilitatsioonikeskust (HNRK), Vikerkaare lasteaeda ja ettevõtet Haapsalu Metall.

HNRK. Foto: RE fraktsioon

 

Haapsalu Metall. Foto: RE fraktsioon

Teine grupp (koosseisus: Heidy Purga, Igor Gräzin, Meelis Mälberg ja mina) külastas Nurme Vabrikut, Iloni Imedemaad ja Haapsalu Põhikooli (sh mängufilmi “Vehkleja” aineks olnud legendaarset vehklemissaali). Keit Pentus-Rosimannus, Remo Holsmer ja Imre Sooäär käisid Linnamäe Lihatööstuses, Cipax Eesti AS-is ja Haapsalu Spordibaasides.

Haapsalu lasketiir. Foto: RE fraktsioon

 

 

Cipax Eesti AS. Foto: RE fraktsioon

Visiidi võtsime kokku ühisel lõunasöögil kohvikus Hapsal Dietrich. Õhtupoolikul avasime Haapsalu promenaadil Lillekandjate skulptuurid.

Hapsal Dietrich. Foto: RE fraktsioon

 

Õiterüüs Haapsalu. Foto: RE fraktsioon

Suur tänu kõigile abilistele ja järgmiste kohtumisteni!

Lauri


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt