Lauri Luik: Riigikogu komisjonid saavad ülevaate kodanikuõpetuse olukorrast koolides

Arvamus
|
|
14.11.2014

Riigikogu kultuuri- ja põhiseaduskomisjon peavad esmaspäeval avaliku istungi, et saada ülevaade kodanikuõpetuse seisust koolides ning koolivälistest võimalustest kodanikuharidust omandada.

„Kodanikuõpetus nii koolis kui ka väljaspool seda mängib olulist osa noore inimese kasvamisel teadlikuks ja aktiivseks kodanikuks,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik. „Kodanikuõpetuse tähtsus kasvab veelgi, kui saab seaduseks Riigikogu menetluses olev eelnõu alandada valimisiga kohalike omavalitsuste valimistel praeguselt 18. eluaastalt 16. eluaastale.“

Riigikogu konverentsikeskuses toimuval istungil esinevad ettekannetega haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovki, ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi esimees Madis Somelar, õpilasesinduste liidu juhatuse esimees Lele Luup, skautide ühingu peaskaut Kristjan Pomm, Narva noorteparlamendi spiiker Tatjana Klimenko ning mittetulundusühingute ja sihtasutuste liidu juhataja Maris Jõgeva.

Ossinovski, Somelar ja Luup keskenduvad kodanikuõpetuse läbiviimisele ja selle tasemele koolides ning Pomm, Klimenko ja Jõgeva kirjeldavad kooliväliseid võimalusi kodanikuharidust saada.

Täpsem info istungi ajakavast ja esinejate ettekannetest – http://www.riigikogu.ee/index.php?id=181262&parent_id=169301
Veebiülekanne istungist – http://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840
Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
urmas [dot] seaveratriigikogu [dot] ee
Päringud: pressatriigikogu [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt