Lauri Luik: Otepääl toimuvale Koolide MM-ile on tulemas 13 riiki

Arvamus
|
20.01.2014

Märtsi alguses Otepääl toimuvale Koolide murdmaasuusatamise MM-ile on end kirja pannud 13 riiki. Lisaks korraldajariik Eestile on kindlasti lubanud võistlustest osa võtta Austria, Belgia, Läti, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa, Sloveenia, Soome ja Venemaa esindus, jätkuvalt ootavad korraldajad Itaalia, Norra ja Valgevene lõplikku kinnitust.

„Rõõmustab, et kohal on suured riigid nagu Prantsusmaa, Saksamaa ja Venemaa, samuti naabrid. Praeguse seisuga on tulemas ka Norra, kes ei ole  viimastel aastatel koolide MM-il osalenud,“ sõnas Eesti Koolispordi liidu peasekretär ja ühtlasi võistluste peakorraldaja Madis Pettai.

Koolide MM-il võisteldakse kahes vanuseklassis, vanimad osalejad on sündinud 1997. ja noorimad 2000. aastal. Arvestust peetakse võistkondlikult.

„Lisaks võistlustele soovime külalistele pakkuda ka värvikirevat kultuuriprogrammi, mis jääks noortele meenutama Otepääd, Eestit ja üht vahvat suusanädalat,“ lisas Pettai.

MM-i patroon on kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi, kes kasvas maailmaareenile just Otepää radadelt.

9.-14. märtsini toimuva suurvõistluse korraldamist toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Olümpiakomitee, Hasartmängumaksu nõukogu, Eesti kultuurkapital, Hansabuss, Tehvandi spordikeskus,Otepää Gümnaasium,  AT Sport,Teaduskeskus Ahhaa,Otepää Snowtubing Park, Eesti Suusaliit.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt