Lauri Luik: Okupatsioonisümbolite kasutmise eest peab keegi Tallinnas vastutama

Arvamus
|
|
24.11.2014

Riigikogu haridus- ja kultuurikomisjoni juhi Lauri Luige hinnangul ei ole õigustust okupatsioonisümbolite kasutamisel kooliastujate pildistamise tasutal ning Tallinna linnas peab keegi selle eest vastutama.

“Viimastel aegadel on esinenud meie haridussüsteemis mitmeid märke, mis teevad tähelepanelikuks ning tekitavad muret. Olgu selleks siis gümnaasiumiastmes eestikeelsele õppele ülemineku pidurdamise katsed Tallinna koolides või 1. klassi õpilaste süsteemne pildistamine okupatsioonisümbolite taustal,” ütles Riigikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees reformierakondlane Lauri Luik.

“Koolilaste süsteemne okupatsioonisümboolika taustal pildistamine on kohatu. Tegemist on ebavajaliku rahvuste vahelise vaenu õhutamisega, kasutades ära väikseid koolilapsi,” mainis Luik.

“Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi noored on avasüli oodatud Toompeale, nagu kõik teisedki huvilised. Lossi valges saalis on suurepärane võimalus klassipildi tegemiseks.”

“Teatud poliitikud üritavad õigustada 1. klassi astujate punalipu sümbolite sirbi ja vasara taustal pildistamist. Ei eksisteeri põhjendusi, mida sobiks kasutada okupatsioonirežiimi õigustamiseks,” lisas Lauri Luik.

Sellel nädalal jõudis avalikkuse ette informatsioon, et Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi esimese klassi lapsed viiakse igal aastal ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi, et korraldada kohustuslik klassipilt Nõukogude Liidu sümboolika taustal.

Lisainfo:

Lauri Luik
+372 56659599
lauri [dot] luikatriigikogu [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt