Lauri Luik: Millest koosneb tervislik toiduportsjon

Arvamus
|
|
04.11.2014

Eesti Koolispordi Liidu interaktiivne õppeprogramm keskendub sellel sügisel tervislikule toitumisele. Eelmistel nädalal avaldasime klipid rämpstoidu ja energiajookide kahjulikkusest ning Heiki Nabi ja Risto Uuk jagasid soovitusi mida panna toidukorvi. Sel korral õpetab Risto Uuk õpilastele kuidas moodustada tervislik toiduportsjon.

„Toiduportsjonisse peaks kuuluma valgud, süsivesikud, rasvad ja juurviljad. Vastavalt inimese suurusele (kaalule) ja kehalisele aktiivsusele on ka portsjoni suurus,“ ütleb personaaltreener Risto Uuk.

„Tervislik toitumine on spordi üks tugitalasid kogu selle suure füüsilise töö kõrvalt,“ ütleb Karl-Martin Rammo. „Minu toidulaualt võib leida hulgaliselt rohelist – salateid, riisi, pastat, kana ja kala,“ lisab ta.

„Tihti on mugavam haarata kioskist pudel koolat, kartulikrõpsud ja burks kui osta värskeid juur-, aed- ja puuvilju ning valmistada maitsev toit ise,“ ütleb Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik ning lisab „Kuid üks mis kindel, oma tervisele teed Sa suure teene vältides kioskit ning hoolitsedes selle eest, et see, mida sööd, oleks tervislik. Alati, enne kui midagi suhu pista, maksab mõelda, kas see, mida ma söön, tugevdab minu tervist ning annab terveid ja õnnelikke aastaid juurde või töötab hoopis vastu meie tahtmist.“

Kõik klipid laetakse üles Eesti Koolispordi Liidu youtube´i kanalile ning Koolispordi kodulehele. Klipid on tootnud tunnustatud videomeister Steiv Silm.

Millest koosneb tervislik toiduportsjon

Kõik eelmised videoklipid leiate Koolispordi kodulehelt

http://www.koolisport.ee/tervislik-toitumine

http://www.koolisport.ee/kergejoustik

http://www.koolisport.ee/uke-harjutused

Lisainfo:

Henri Ausmaa

Eesti Koolispordi Liit, projektijuht

henriatkoolisport [dot] ee

tel 5280096


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt