Lauri Luik: Kultuurikomisjon soovib erakoolide rahastamises pikemaajalist lahendust

Arvamus
|
|
26.01.2015

Riigikogu kultuurikomisjon toetas esmaspäevasel istungil lähenemist, et eraüldhariduskoolide rahastamises ei tohi teha järske muudatusi. Olukorras, kus erakoolide 2015. aasta tegevuskulude katmine on riigi poolt tagatud, soovib komisjon edasi töötada pikemaajalise lahendusega.

„Käesoleva aasta jooksul on vaja leida erakoolide rahastamisele lahendus pikas perspektiivis, arvestades erakoolidega, seal õppivate laste huvidega ning kohalike omavalitsustega,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.

„Tulevasel kultuurikomisjonil on esimene ülesanne leida kõigi osapooltega koostöös mõistlik lahendus ning arvestada, et muudatuste elluviimiseks on vajalik piisav üleminekuperiood, milles peetakse silmas erakoolide toimetulekuvõimalusi,“ lisas Luik.

Riik eraldab 2015. aastal kõigile eraüldhariduskoolidele tegevuskulude katmiseks 6,25 miljonit eurot. Õppekoha tegevuskulu piirmääraks on arvestatud kuni 91 eurot õpilase kohta kuus. Riik tagab kohalikele omavalitsustele vahendid erakoolide kulude katmiseks kolmepoolsete lepingute alusel.

Riigikohus tunnistas 2014. aasta 28. oktoobril oma lahendis põhiseadusega vastuolus olevaks, et riik on andnud kohalikele omavalitsustele riikliku ülesande erakoole rahastada, aga ei ole selleks ette näinud vahendeid riigieelarvest.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 51 69 152
kati [dot] varblaneatriigikogu [dot] ee
Päringud: pressatriigikogu [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt