Lauri Luik: Kultuurikomisjon jätkab lapsehoiu eelnõu arutamist sügisel

Arvamus
|
18.06.2014

Kultuurikomisjon jätkab lapsehoiu eelnõu arutamist sügisel, kuna sellele laekunud 26 muudatusettepanekut tuleb sisuliselt läbi analüüsida, kaasates kohalikke omavalitsusi ja huvirühmi.

„Kultuurikomisjon peab oluliseks pakkuda vanematele paindlikku lapsehoiu- või lasteaiateenust, kuid eelnõus tuleb lahendada ka teenuse pakkumise tingimused ja rakenduslikud küsimused koostöös omavalitsustega,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.

Valitsus on koolieelse lasteasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (641 SE) algatajana seadnud eesmärgiks muuta lapsehoiuvõimalused paindlikumaks. Samuti võimaldada alusharidus koolieelsetes lasteasutustes vähemalt 95 protsendile lastest ning ühe pere lastele õigus käia samas lasteaias.

Eelnõu esimene lugemine oli Riigikogu täiskogus 7. mail. Kultuurikomisjon on eelnõule laekunud 26 muudatusettepanekut arutanud mitmel istungil, kuid vastavad otsused on kavas langetada sügisel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt