Lauri Luik: Keskkonnaminister Mati Raidma külastab Lauri Luige kutsel Läänemaad

Arvamus
|
|
09.02.2015

Homme väisab keskkonnaminister Mati Raidma Läänemaad.

Visiidi käigus toimub Haapsalu linnapea Urmas Suklese ettepanekul arutelu Haapsalu Tagalahe olukorra üle ning koos püütakse leida edasisi võimalusi praeguse olukorra parandamiseks. “Tagalahe olukord on muutunud väga halvaks. Selleks, et Tagalaht kinni ei kasvaks, tuleb Keskkonnaministeeriumiga läbi rääkida, millised on võimalused edasisteks käikudeks,” rääkis Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

Ridala vallavolikogu arengukomisjoni liikme Reimo Nebokati ettepanekul arutatakse ka Kiltsi tööstusala projekti. „Kiltsi tööstus- ja ettevõtluspiirkonna arendus, mis võib tööd anda sajale inimesele, on takerdunud maaküsimustesse. Usun, et maaküsimus saab lahendatud, kui leiame võimaluse luua omavalitsuste ja ministeeriumi koostöös sihtasutuse, kelle ülesandeks saab olema tööstuspargi väljaarendamine. Sarnane pretsedent on ju Ida-Virumaal loodud,“ sõnas Nebokat ja lisas: „Kiltsi tööstusala väljaarendamise tõenäosust suurendab ka antud projekti lisamine konkurentsivõime investeeringumeetmest võimalike rahasaajate nimekirja.“

Kuna mõlemad teemad puudutavad nii Haapsalut kui ka Ridalat, siis on arutelud ühendatud ja lisaks ettepaneku tegijatele on kaasatud arutellu Haapsalu linnavalitsus, Ridala vallavalitsus ja Läänemaa Arenduskeskus.

Kell 18 kohtub minister koos Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Lauri Luigega Kullamaa Kultuurimajas maaomanike ja jahimeestega. Arutlusele tuleb muude teemade kõrval ka jahi- ning maaseadus.

Ministri Läänemaale kutsunud Lauri Luige sõnul on sellised visiidid väga olulised. “Pean oluliseks, et ka Vabariigi Valitsuse liikmed oleksid kursis meie maakonna edusammude ja väljakutsetega. Sama tähtis on ka see, et inimesed saaksid ministrilt otse küsida ning oma ettepanekuid esitada. Seetõttu katsume võimalikult tihti valitsuse liikmete visiite Läänemaale korraldada,” ütles Luik.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt