Lauri Luik: Kehalise kasvatuse hetkeseisust

Arvamus
|
|
12.01.2016

Pühapäeval, 10. jaanuaril käisin Aktuaalse Kaamera spordisaates arutamas kehalise kasvatuse hetkeseisu ja arengute teemal.

 

 

 

 

Eesti haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Madis Lepajõe sõnul võiks noorte kehalise treenituse tase olla parem.

“Tase võiks kõrgem olla, paneksin hindeks kolm pluss,” ütles ETV spordisaate stuudios käinud Lepajõe. “Kõik see sõltub aga erinevatest teguritest, nagu näiteks lapsevanematest, koolispordiliidust ning ka rahvusringhäälingust.”

Kuigi noored tahavad rohkem kehalise kasvatuse tunde, pole seda võimalik ellu viia. “Koolipäev ei tohi olla liiga pikk,” rehkendas Lepajõe. “Lapsele tuleb jätta vaba aega ning ta peab olema ka koos vanematega ja saama ise sporti teha. Lahenduseks oleks see, et noored panna liikuma teiste ainete raames, näiteks õues õppima. Siis poleks kehalise kasvatuse tundide roll nii määrav.”

Eesti Koolispordiliidu presidendi Lauri Luige sõnul on neil noortele kindel sõnum. “Meie missioon on tekitada lastes armastus spordi ja liikumise vastu,” ei varjanud Luik. “Loomulikult on tähtsal kohal kodune kasvatus ning õpetaja ja tippsportlase roll. Heaks eeskujuks teistele on Meelis Atonen, kes käib võistlustel kogu perega. Samuti on olümpiavõitjal Erki Noolel kavas käivitada projekt, kus näidatakse noortele, kui tähtis oma tervise eest hoolt kanda.”

AK spordiuudised on järelevaadatavad SIIT!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt