Lauri Luik: julgeolekualane valmisolek on Läänemaal tasemel

Arvamus
|
|
20.09.2014

Sel nädalal külastasid Läänemaad riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esindajad. Visiidi eestvedaja, riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Lauri Luige sõnul saadi peale vabatahtlike päästjate ja Kaitseliidu esindajatega kohtumist kinnitust, et julgeolekualane valmisolek on Läänemaal heal tasemel.

Lauri Luik leiab, et inimeste heaolu, kvaliteetse hariduse ja areneva majanduse alustingimuseks on nii kohalik kui riiklik julgeolek. „Vabadust ei tohi kunagi võtta iseenesest mõistetavana, seetõttu ongi Reformierakond pannud erilist rõhku sellele, et tagada kaheprotsendine riigikaitsekulutuste tase ning suurendada liitlasvägede kohalolekut Eestis. Lisaks oleme välja pakkunud mitmeid mõtteid, kuidas meie julgeolekut veelgi suurendada. Oleme välja pakkunud riigikaitsegümnaasiumi rajamise idee, sõdurigarantii ja kaitsepalga loomise,“ lisas Lauri Luik.

„Visiidiga soovisin fraktsioonikaslastele näidata, kuidas läänlastel läheb, millega me tegeleme, mis on meie mured ja väljakutsed ning mille üle uhked oleme. Kahtlemata on Läänemaal suureks väljakutseks hästi tasustatud töökohad. Uute ettevõtete siia meelitamine ning täiendavate investeeringute maakonda suunamine on eriti olulised,“ kirjeldas Läänemaalt riigikogusse valitud riigikogu kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.

Luik märkis, et Haapsallu kavandatav suuremahuline serveripark on antud kontekstis viimase aja meeldivamaid üllatusi.

„Kas see siia ka päriselt tuleb, seda näitab aeg. Igal juhul on olulisel kohal konkurentsivõimelise hariduse ja turuootustele vastava täiendkoolituse ning ümberõppe pakkumine. Õnneks on meie haridusvõrgus viimaste aastatega toimunud olulisi arenguid –Tallinna ülikooli Haapsalu kolledž, Haapsalu kutsehariduskeskus ja Läänemaa ühisgümnaasium on maakonna hariduse lipulaevad, mis tagavad konkurentsivõimelise hariduse,“ lausus ta.

Reformierakonna silmis on riigi poolt oluline tagada soodne majanduskeskkond, mille üheks iseloomustajaks on jätkuvalt kahanev maksukoormus ja vähenev bürokraatia, et uute töökohtade loomine oleks ettevõtjatele soodsam ja paindlikum ning inimestele jääks rohkem raha kätte.

„Me peame igapäevaselt mõtlema selle peale, miks peaksid inimesed Läänemaale kolima ning siia oma ettevõtte rajama. Kas saaksime omalt poolt pakkuda neile midagi sellist, mida näiteks Tallinnal pole? Meie trumpideks on kahtlemata ilus, puhas ja turvaline elukeskkond, mis meelitab siia ka turiste ehk välisraha, lisaks on meil konkurentsivõimelist haridust pakkuvad õppeasutused ning suhteliselt soodne asukoht,“ rääkis Luik.

Lisatud foto külaskäigust Läänemaa päästeosakonda.

Lisainfo:

Lauri Luik
Riigikogu kultuurikomisjoni esimees
lauri [dot] luikatriigikogu [dot] ee
5665 9599


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt