Lauri Luik: Investeeringud Läänemaale

Arvamus
|
|
11.12.2015

Allikas: www.laanlane.ee

Riigieelarve piirkondlikest investeeringutest tuleb Läänemaale 35 000 eurot. Kõlavaim objekt on kõlakoda Haapsalu promenaadil, mis vajab remonti. 

  
Kõlakojale läheb 10 000 eurot, nagu ka Nõva lipuväljakule ja Vormsi põhikooli väliõppeklassile.

Uuemõisa laste mänguväljaku rajamiseks on riigieelarves 5000 eurot.

Läänemaalt riigikokku valitud reformierakondlane Lauri Luik ütles, et tegi riigieelarvesse ettepanekud pärast nõupidamist omavalitsusjuhtidega. “Arutasime linnapea Urmas Suklesega. Raha palju pole ja vaatasime, mis on kõige pakilisem. Kõlakoda on Haapsalu visiitkaart ning vajab remonti,” selgitas Luik Haapsalu objekti valikut.

Ta lisas, et ka kuursaal vajaks samuti investeeringut, aga see on niivõrd suur, et “katuserahaga” ei ole seal suurt midagi peale hakata.

Vormsi kooli õuesõppeklassi soovist sai Luik teada suvel Vormsi saarel. “Kohtusin vallavanemaga, uurisin mis võiks olla vajaka. Selgus, et kool tahab välisõppeklassi, kus saaks õppida värskes õhus. Katusealune, pingid, elementaarsed õppevahendid,” kirjeldas Lauri Luik. “Mulle see idee väga meeldis, propageerin ise ka väljasõpet ja värskes õhus liikumist.”

Nõva valla juhtidega oli juttu kahest ideest – lipuväljakust ja terviserajast, kuid viimase jaoks ei oleks “katuserahast” kaugeltki piisanud. “Lipuväljak tuleb minu andmetel koolimaja juurde. Rahvuslipu nähtavus on minu jaoks selle projekti põhjendus,” sõnas Luik.

Ridala vald saab 5000 eurot Uuemõisa laste mänguväljaku jaoks, mis on plaanis rajada kutsekooli lähedale. “Üldkokkuvõttes on need kohalike jaoks olulised objektid, mille jaoks omavalitsusel muidu raha ei oleks jätkunud,” ütles Lauri Luik.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt