Lauri Luik: Haapsalu promenaadil said paika Lillekandjad

Arvamus
|
|
03.05.2016

http://online.le.ee/2016/04/29/promenaadil-said-paika-lillekandjad/

Haapsalu Promenaadile paigaldati Lillekandjate skulptuurid, mille on Roman Haavamäe omaaegsete skulptuuride eeskujul valmistanud kiviaridur Paul Uibopuu.

„Me ei saa öelda, et tegemist oleks koopiatega. Need skulptuurid on Paul Uibopuu tööd, mis lähtuvad skulptor Roman Haavamäe eeskujust ja ideest,” ütles Haapsalu linnaarhitekt Anu Joost.

1931. aastal Promenaadile paigaldatud Haavamäe Lillekandjad sõideti 1939. aastal maha. Joosti sõnul oli algsetsest kujudest paar udust pilti, millest Uibopuu nüüd uusi tehes lähtus.

Uibopuu sõnul oli tal kujude valmistamisel eeskujuks 1,5aastane tütrepoeg. „Kui teda näeksite, siis kindlasti tunneksite ära,” rääkis kiviraidur. „Hea oli tema pealt vaadata,näiteks suu osa,” lisas ta.

Ligi 100 kilo kaaluvad skupltuurid tõsteti olemasolevate postide otsa vintsi abil ja on kinnitatud metallvarrastega.

Uibopuu sõnul on ilupostide kallal veel paar päeva nokitsemist, sest täita tuleb vanad praod ja ebatasasused. Anu Joost ütles, et kui skulptuurid paigas, istutatakse kujude peakohal olevatesse kausidesse ka suvelilled.

Lillekandjad valmistati nn katuseraha 10 000 euro eest, mida Lauri Luik 2015. aasta riigieelarvest Haapsallu tõi.

Fotod: Arvo Tarmula


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt