Lauri Luik: Fraktsiooni visiit Valgamaale

Arvamus
|
|
21.02.2016

18.-19. veebruaril käisime Reformierakonna fraktsiooniga Valgamaal.

Neljapäeval külastasime Sooru taastatud lahingupaika, kus 1944. a augustis toimusid visad, kuid verised kaitselahingud. Osalesime meiegi ühes põnevas lahingusimulatsioonis.

Reede hommikul oli esimene külastus Moon OÜ-sse, mis on 90. lõpul loodud jalatsitööstus, kus täna palgal ca 50 töötajat. Jalanõud lähevad 100% ekspordiks. Kuna pole varem miskipärast ühtegi kingatehasesse sattunud, oli see minu jaoks väga hariv ja põnev külastus. Omanikku tegi murelikuks sotside pressing alampalga liig kiireks tõusuks, mis paneb ettevõtjad keerulisse olukorda. Samas mõisteti, et ka vähem teeniva osa töötajate palk peab elukallidusega sammu pidama.Kuna Vabariigi aastapäev on kohe ukse ees, andsin Pühajärve põhikooli aktusel oma tervitused ka noorele kooliperele ja õpetajatele edasi. Rõhutasin vabaduse olulisust ning tuletasin meelde, et vabadust ei tohiks kunagi võtta iseenesest mõistetavana. Vabaduse eest tuleb igapäevaselt seista.


Hiljem andsin põhikooli kolmandale astmele ühiskonnaõpetuse tundi. Rääkisime aga hoopis filosoofilisematel teemadel (mis on elus oluline, millised on meie alusväärtused, kuidas saavutada kõike, mida tõsiselt soovid jne).


Hellenurme vesiveskit külastades sain teada, et see on ainus toimiv vesiveski Eestis. Arutasime veeseaduse muudatusi ja veskile seatud muinsuskaitsenõudeid. Omanikul on mure seoses tema võimaliku kohustusega hakata rajama lõhelistele kalapääsu, et juhtida neid vesiveskist mööda. Antud teema on Riigikogu keskkonnakomisjoni töölaual ning tuleb peagi taas arutelule, nüüd on enam infot ka otsustamiseks.

Igal juhul au ja kiitus perenaisele, kes on oma vanavanaisalt päritud veski taas elule puhunud.Visiidi võtsime kokku Pühajärve GMP restoranis.

Üldmulje Valgamaast on jätkuvalt positiivne. Tunnen, et saime kohalikele ka nõuga pisut abiks olla ning oma silmaringi taas laiemaks. Tõsised kaalumis- ja järelduste tegemise kohad on aga aktsiisimuudatustest tulenevad palju kallimad alkoholi ja kütuse hinnad, mis tõrjuvad kliendid Lätti ning pärsivad seeläbi ettevõtlust.

Loomulikult ei ole ilus lahkuda Otepäält ilma suuska alla panemata
Suur tänu Sulle Meelis, Harry ja co.

L


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt