Lauri Luik: EKSL: Kiirtoidus on liiga palju energiat

Arvamus
|
|
15.10.2014

Kiirtoidus on liiga palju energiat

Eesti Koolispordi Liidu interaktiivne õppeprogramm keskendub sellel sügisel tervislikule toitumisele. Nädala alguses avaldasime loo energiajoogi kahjulikkusest. Tänane klipp annab meile teada, et kiirtoidud sisaldavad inimese jaoks liigset energiat ja seeläbi tekib oht rasvuda.

„Big Maci eine söömisel saame nii palju energiat, et peaksime jooksma 3h sörkjooksu,“ ütleb personaaltreener Risto Uuk. „Harva võib endale seda lubada. Soovitaksin hoopis ise kodus burgeri teha mis on oluliselt tervislikum,“ lisab ta.

Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik soovitab samuti kiirtoitu vältida: „Tervislike eluviiside juures on võrdselt tähtsad nii korrapärane liikumine, piisav puhkus kui ka õige toitumine. Soovime inimestele südamele panna, et toidul ja toidul on väga suur vahe. Seega on eriti oluline endale teadvustada, kuidas me toitume ning millest. Liigsed rasvad, rafineeritud suhkrud ja säilitusained ei ole kindlasti need, mille üle organism pikas perspektiivis suurt rõõmu tunneb. Küll aga leidub neid ohtrasti kõikvõimalikes kiirtoitudes, mille tarbimisega tuleb olla väga mõõdukas.“

Kõik klipid laetakse üles Eesti Koolispordi Liidu youtube´i kanalile ning Koolispordi kodulehele. Klipid on tootnud tunnustatud videomeister Steiv Silm.

Kiirtoidus on liiga palju energiat


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt