Lauri Luik: EKSL: 11 kooli spordikeskust saavad ühisprojekti toel elustamisaparaadid

Arvamus
|
|
08.06.2015

Eesti Koolispordi Liidu, Kulka ja AS Semetroni koostöös saab teoks üks väga tänuväärne ettevõtmine. Soetasime 11-le koolile elustamisaparaadid, mis võivad osutuda kriitilises olukorras eluliselt tähtsaks. Tervis on kõige olulisem!

Eesti Kultuurkapitali , Eesti Koolispordi Liidu ja AS Semetron ühiprojekti tulemusena soetatakse ja paigaldatakse 11 Eesti kooli ja spordikeskusessse AED elustamisparaadid, et vähendada äkksurmadega seonduvat riski koolide spordihoonete kasutajate seas.

AED elustamisaparaat on lihtne abivahend, mida kasutatakse kannatanu elustamiseks südame äkksurma korral. Kõige efektiivsem viis süda uuesti rütmi saada on kiire elektrišokk, mille annab elustamisaparaat. Iga minutiga elektrišokini langeb elustamisvõimalus umbes 10%.

Tänaseks on teada Eestis vähemalt paarist juhtumist, mille puhul aitas äkksurma hoida ära AED elustamisparaat.

Aparaadid paigaldatakse koos koolitusega järgmistesse koolidesse-spordikeskustesse:

Valga Spordihall, Lähte spordihall Tartumaal, Kuressaare Spordikeskus Saaremaal, Mesikäpa Hall Põlvas, E-Piim Spordihall Paides, Kohila Spordikompleks Raplamaal, Kadrina spordihoone Lääne-Virumaal, Iisaku Gümnaasium Ida-Virumaal, Vormsi kool Läänemaal, August Kitzbergi nimeline Gümnaasium Viljandimaal, Jüri Gümnaasium Harjumaal.

05.juunil algusega kell 12:00 toimub Jüri Gümnaasiumis avatud koolituspäev, kus kohal on Tartu Kiirabi Koolituskeskuse koolitusjuht Andres Laugamets ja AS Semetron müügijuht Jarmo Oberst, et viia läbi praktiline õppus AED elustamisaparaadi kasutamiseks. Oodatud on ajakirjanikud!  


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt