Lauri Luik: Eesti rahvuskoondislased õpetavad koolilastele võrkpalli

Arvamus
|
|
27.01.2016

Eesti Koolispordi Liit (EKSL) jätkab interaktiivset õppeprogrammi võrkpalliga. Erinevatele kooliastmetele mõeldud klippides näitavad Eesti koondise mängijad Rait Rikberg, Andres Toobal, Henri Treial ja Julija Mõnnakmäe põhilisi treeningvõtteid, mis aitavad õpetajatel ja koolilastel selle tehniliselt nõudliku mänguga lähemalt tutvust teha.

EKSLi presidendi Lauri Luige sõnul on antud programmi eesmärk aidata koolinoorel ja ka õpetajal end paremini kehalise kasvatuse tunniks ette valmistada. “Lisaks spordi ja tervislike eluviiside propageerimisele koolinoorte hulgas, on Eesti Koolispordi Liidu eesmärk õpetada noortele ka koostöö olulisust, seda nii spordis kui ka elus laiemalt. Pallimängud omavad tähtsat rolli koostöö arendamisel ja võistkonna kui terviku tähtsuse selgitamisel,” sõnas Luik.

Eesti meeste võrkpallikoondise libero Rait Rikberg toonitas õigesti läbiviidud koolitundide ja treeningute tähtsust. „Selleks, et hilisem karjäär sujuks libedamalt, on väga tähtis omandada kohe alguses õige tehnika ja teha eakohaseid harjutusi,“ ütles Rikberg. Lisaks juhtis ta tähelepanu võrkpalli petlikule lihtsusele: „Võrkpall tundub suvel rannas või heinamaal „toksides“ küll lihtne mäng, aga heaks mängumeheks saavad ainult need, kes ei pea hiljem aega ja energiat kulutama valesti õpitud mängutehnika parandamisele.“

EKSL koostöös Eesti Võrkpalli Liidu ja S-Filmiga tootis kokku 8 videoklippi. Iga klipp keskendub erinevatele vanuseastmetele mõeldud harjutustele. Kõik videoklipid laetakse lähiajal EKSLi Youtube’i kanalile.
Esimeses klipis õpetatakse kõige väiksematele koolilastele mõeldud pallimängu nimega „Pallilahing“. Kes jääb peale kui Andres Toobal ja Rait Rikberg võtavad mõõtu 1.-3. klassidele mõeldud Pallilahingus?

Videoklippi saab näha siit: https://youtu.be/Nept3GHAwnU

Lisainfo:
Henri Ausmaa
Eesti Koolispordi Liit
henriatkoolisport [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt