Laine Randjärv: Tutvustasin rahvusvähemuste nõukojale laulupeo traditsiooni

Arvamus
|
16.06.2014

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv andis rahvusvähemuste nõukojale ülevaate laulupeo traditsioonist, programmist, osalevatest välisriikide kooridest ning laulu- ja tantsupeo tule teekonnast.

 

„Mul on hea meel, et lisaks kohalikele kooridele on laulupeole tulemas ka külaliskoorid 14 riigist – Austraaliast, Belgiast, Iirimaalt, Kanadast, Norrast, Rootsist, Saksamaalt, Soomest, Šveitsist, Taiwanist, Ukrainast, Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriigist ja Venemaalt. Kokku on oodata laulupeole 49 külaliskoori,“ ütles Randjärv.

 

Randjärve sõnul läbib eile hommikul Tartus alanud laulupeo- ja tantsupeo Tuletulemine enam kui 1000-kilomeetrise teekonna. „Tuletulemine kulgeb läbi Tartu-, Jõgeva-, Ida- ja Lääne-Virumaa, Järva-, Rapla- ning Harjumaa Tallinnasse. Tuli jõuab tantsupeole 4. juuli õhtuks. Eriti oluline on, et esimest korda jõuab peotuli ka Narva linna, kus sealsed koori- ja tantsukollektiivid saavad seda tervitada ja käest kätte edasi anda. Sellised elamused liidavad meie inimesi kõige paremini,“ märkis Randjärv.

 

Rahvusvähemuste nõukoja koosolekul Komandandi majas tutvustas kultuuriminister Urve Tiidus venekeelse inforuumi meediakomisjoni ettepanekute projekti. Nõukoda analüüsis ka rahvusvähemuste kultuuriseltside baasrahastamise ja atesteerimise põhimõtteid ning arutas arengukava Lõimuv Eesti 2020.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt