Laine Randjärv: Tugeval Rael on tundlik vaim

Arvamus
|
07.09.2017

See oli mõned kümned aastad tagasi, kui me ehitusmalevas õdusatel õhtutundidel lõkke ümber tasasel häälel laulsime „Kuni Su küla veel elab, elad sina ka!”
Peetri, mis on minu kodukoht, pole enam mõnda aega küla, selle sõna otseses mõttes. On hoopis juba alevikuks kasvanud. Ent Rae vallas olevad külad ja alevikud omavad igaüks just seda mõnusat kogukonna ja elamise tunnet, mis lubab siinset igapäevaelu võrrelda nostalgilises laulus kõlanud emotsiooniga.

Sotsiaalvõrgustikus, populaarses Facebookis, on meie külakogukondade grupid arvukad. Lisaks naabrivalve sõnumitele on arvukalt teateid, mis seotud erinevate kultuurisündmuste kuulutamisega. Eriti hea meel on sellest, et Rae Kultuurikeskus on uue juhataja Toomas Aru eestvedamisel saanud sellise hoo sisse, et seal toimuvat võib suisa metropoli kultuurikalendritega võrrelda.

Kevad on aruandluse aeg. Igal nädalal esineb siin-seal valla kollektiive, et näidata kaaskondlastele, mida talve jooksul õpitud.
Oli rõõm ja au märtsikuus žüriiliikmena kaasa elada Rae huvikooli neidudele, kes Jõgeval Alo Mattiiseni päevade võistulaulmisel tublilt esinesid. Samuti tahan kiita nii noorte kui täiskasvanute koorilaulu harrastajaid ning rahvatantsijaid, kes kõik väga visalt on aasta läbi proovides käinud ning külalistele Klunkeril rõõmsalt esinesid.
„Mis on Klunker?“, küsib ehk mõni hiljuti valda elama asunud noor pere.
See on üks fantastiline, kõrgel tasemel korraldatud kultuurisündmus, kus kaasatud hulgaliselt tegijaid. Tegijaid selle sõna otseses mõttes. Kuhu saavad tulla nii noored kui vanad, külalised kaugelt ja lähedalt. Ja kes veel sel aastal kohale ei jõudnud, varuge järgmiseks kevadeks juba aeg kalendrisse valmis.
Olen väga rõõmus ja uhke, et minagi olin sellesse valla aasta arvukama osalejaga sündmusesse kaasatud.

Lisaks toredatele inimestele ja tublidele kultuurijuhtidele pole vähetähtis ka see, et meie kollektiividel on, kus esineda. Uues Järveküla koolis on suurepärase akustikaga saal, Rae Kultuurikeskus on esinemistingimuste poolest aga täiesti võrreldav nii mõnegi pealinnas asuva kultuuriasutusega. Nende ruumide suur eelis on, et siin saab korraldada väga eriilmelisi üritusi – olgu see teatrietendus, koorikontsert või popmuusika sündmus.
Kuna valla erinevatesse huviringidesse saab registreerida hõlpsalt – interneti teel – ning samuti peredel taotleda vajalikke toetusi – siis mõelge koos lastega läbi ja leidke kindlasti uueks hooajaks endale mõni meelepärane sportlik tegevus saalis või staadionil, huvikoolis või mõnes kooris ning pange ennast kirja.
Kõik meie Rae valla külad, neis tegutsevad inimesed ja kultuurikollektiivid loovad koduvalla näo ning on usutavaks visiitkaardiks nii Harjus kui terves Eestis.
Eesti riigi kaugema tuleviku tervikuna määrabki see, kas ja kuivõrd tähtsustame haridus- ja kultuurikorraldust valdades ja linnades. Leian, et Rae vallas on kultuur au sees, see aitab luua ühist mõtteruumi ning loob tugeva aluse noortele oluliste väärtuste kujunemiseks.

Tugevuse tunnus on hoolivus. Vaimsete väärtuste hindamine ning tuntav kodutunne innustab mind kandideerima Rae valla volikokku, et anda oma teadmised ja aeg, oskused ja energia meie kultuurielu toetamiseks ja veelgi põnevamaks loomiseks.

Ja lõpetuseks üks üleskutse – iga kogukond on tugevam kui ollakse ühe mütsi all. Selleks mütsiks võiks olla valla tunnuslause. Parima tunnuslause saame seda ühiselt valides. Laseme siis vaimul lennata ja leiame koos tunnuslause, moodsa nimega slogani, millega Rae vald võiks Eesti Vabariigi 100-le sünnipäevale vastu minna. Tugev Rae vald – see on meie eesmärk.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt