Laine Randjärv: ringiraha tuleb ära teha!

Uudis
|
04.03.2012

Jõgeval 16. korda toimuvatel Alo Mattiiseni muusikapäevade žüriisse kuuluv Riigikogu aseesimees Laine Randjärv (Reformierakond) kinnitab, et koalitsioonileppes 2014. aastaks kavandatud huvihariduse toetamiseks mõeldud ringiraha kehtestamist oodatakse pikisilmi.

„Sellel nädalal nägin mitut puhku, millise pühendumisega töötavad Eesti eri paikades koolide muusikaõpetajad ja huvijuhid ning milliseid tulemusi nende töö õpilaste esinemiste näol annab. Kohati läheb meelest, et tegemist ei ole mitte professionaalsete muusikute, vaid kooliõpilastega. Sageli põhineb see kooliprogrammile lisanduv töö vaid juhendajate entusiasmil ja ei ole eraldi tasustatud,“ rääkis Randjärv, kes lisaks Jõgeval toimuvatele koolinoorte muusikapäevadele külastas reedel ka Viljandi muusikakooli orkestri juhtide juubelile pühendatud kontserti.

„Jutuajamises Alo Mattiiseni muusikapäevade peakorraldaja Maret Ojaga sain kinnitust, et ringiraha oodatakse pikisilmi, sest see võimaldaks ligipääsu huviharidusele senisest suuremale hulgale lastele. Ka neile, kellel täna vanemate majanduslike võimaluste tõttu huviringides raske käia. See pakuks ühtlasi ka võimaluse pedagoogide tööd paremini tasustada,“ ütles Riigikogu aseesimees Randjärv.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt