Laine Randjärv: Laine Randjärv: Reformierakond on olnud mõnda aega kaitseasendis

Arvamus
|
10.12.2013

Riigikogu asespiiker ja Reformierakonna juhatuse liige Laine Randjärv leiab seoses erakonnakaaslase Andrei Korobeiniku väljaütlemistega kommunikatsiooni küsimuses, et partei on olnud mõnda aega kaitseasendis ja tahaplaanile on jäänud debatt Reformierakonna poliitika sisu üle.

Randjärv on nõus Korobeiniku väitega, et ühiskonnas on kahjuks jäänud tahaplaanile debatt Reformierakonna poliitika sisu üle.

“Põhjusel, et erakond on olnud pikka aega rünnakute all, oleme olnud mõnda aega kaitseasendis ning vaatamata sisulistele aruteludele, mis erakonnas toimuvad, ei ole need olulised teemad suhtekorralduslike küsimuste kõrval suutnud tõusta tähelepanu keskpunkti,” põhjendas Randjärv.

Erakonna reiting on Randjärve sõnul dünaamiline näitaja, mis ei saa olla ilmtingimata tegutsemise eesmärk.

“Oluline on siiski keskenduda sisulisele tööle,” sõnas Randjärv. “Madal reiting ei rõõmusta kindlasti kedagi, kuid tõsiasi on ka see, et mitte ükski erakond ei suuda olla pidevalt populaarsuse edetabeli tipus.”

Randjärv lisas et teadlased on neid tendentse analüüsinud ning leidnud ka seaduspärasuse, kus valitsuserakond on enamasti valimistevahelise perioodi kolmanda kolmandiku alguses oma madalaimas seisus. Selleks hetkeks on tehtud ka rida poliitilisi otsuseid, mis ei pruugi olla meelepärased, aga on vajalikud, lisas Randjärv.

Randjärv leiab, et praeguses olukorras, kus ühiskonnas kiidetakse neid, kes pakuvad populistlikult tasuta asju, ütlemata sealjuures seda, et need maksame tegelikult me kõik solidaarselt kinni, peab võimul olev Reformierakond keskenduma liberaalsete väärtuste kaitsmisele.

“Jätkuvalt on tähtis arendada ettevõtluskeskkonda, mis on meie jõukuse selgroog ning mis võimaldab toetada pehmeid valdkondi, ilma milleta ei püsi ükski riik,” ütles Randjärv.

Riigikogust Rein Langi naasmisel lahkunud Andresi Korobeinik ütles intervjuus Maalehele, et Reformierakond peab läbi tegema sisemise puhastuse, ja kes end liberaalses maailmavaates hästi ei tunne, peaks uue erakonna leidma.

Korobeinik leidis, et Reformierakond peab oma liberaalset ideoloogiat rohkem esile tõstma ja seda paremini kommunikeerima. Tema hinnangul ei ole Reformierakond iseenesest arrogantne erakond, kuid seal olevad liikmed on väga erinevad inimesed ja asi on kinni isiksustes.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt