Laine Randjärv: Laine Randjärv: kui uuel erakonnal on pakkuda uus visioon, siis kindlasti on see teretulnud

Arvamus
|
12.01.2014

Riigikogu asespiiker, Reformierakonna juhatuse liige Laine Randjärv leiab uue partei sündi kommenteerides, et kui inimesed mõtlevad kaasa, et Eesti paremaks saaks, siis on sellest võitnud kõik.

“Vasakpoolsete populistlik visioon on soov olemasolevat ümber jagada. Kui uuel erakonnal on pakkuda uus visioon, siis kindlasti on see teretulnud,” ütles Randjärv.

Randjärv tõdes, et Eestis saab iga kodanik asutada uue erakonna või liituda mõne juba ennast tõestanud erakonnaga. “Sisulise sõnumi loojatele ja edastajatele soovin kindlasti edu. Olgu siis erakonnas või mitte, kui inimesed mõtlevad kaasa, et Eesti paremaks saaks, siis on sellest võitnud kõik,” ütles Randjärv.

Erakonna asutamine pole Randjärve hinnnagul põhimõtteliselt eriti keeruline, kuid siiski ei tohiks see olla ainult uue erakonna loomise eesmärgil.

“Eestimaa inimestele on oluline teada ja tunnetada uue erakonna sisulist sõnumit,” kõneles Randjärv. “Mis on need uued ideed, mida juba tegutsevad erakonnad ja vabakond ei ole suutnud teostada?”

Randjärv luges enda sõnul ühe võrgustiku ideest, et “meil peab olema idee, milline on Eesti tulevikus”. “See on mu meelest kahjuks vaid tühi sisutu lause ja ei kanna endas riiki edasiviivat sisulist ideed,” oli ta kriitiline.

“Võib olla küsitakse, et milleks kordame oma väljaütlemistes pidevalt soovi hoida tänase valitsusega riigi asju ja rahandust korras?” rääkis Randjärv oma koduerakonna retoorikast. “Ikka selleks, et meie lapsed ei peaks meie võlgu tasuma. Soovime seda ellu viia koos töös ettevõtjatega.”

Kultuuriinimestega koos aga tahame seista meie juurte ja traditsioonide säilimise eest sellest paratamatult globaliseeruvas maailmas, lisas ka koorijuhina tuntud Randjärv.

Hinnates Delfi palvel “uusi tegijaid” poliitikas, meenutas Randjärv sooja huumoriga põhjust, miks Andres Herkel lahkus IRList. Tema tsitaat oli järgnev “minu ettepanekute takerdumine lõpmatusse arutamisse ja kooskõlastamisse häiriks mind”.

“Kummaline, et uut erakonda luues ei kanna Herkel diskussiooni oma ideede teemal,” imestas Randjärv.

Kristiina Ojulandi käike ei soovinud Randjärv kommenteerida. Tema sõnul on teada, et Ojuland käib pea kõigist olemasolevatest erakondadest, sealhulgas ka Reformierakonnast oma loodavale parteile toetajaid otsimas.

“Küllap siiski inimesed mäletavad, miks ja millisel viisil ta meilt lahkuma pidi,” tuletas Randjärv meelde Ojulandi suvist erakonnast väljaheitmist. “Kas see on hea platvorm uue erakonna sünniks, hinnaku igaüks ise.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt