Laine Randjärv: Laine Randjärv kohtus Ukraina diasporaa esindajatega

Arvamus
|
04.02.2014

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtus esmaspäeval Riigikogus Ukraina diasporaa esindajate delegatsiooniga, kes saabusid Eestisse Euroopa Komisjoni programmi “Youth in action” raames.

“Eesti ukrainlased korraldavad igal aasta mitmeid kultuurisündmusi, millest võtavad osa külalised Ukrainast ja mujalt, viiakse läbi ka erinevate elualade õppereise Eestisse. Koostöös Ukraina kogukonnaga käib aktiivne ettevalmistustöö kuulsa ukraina kirjaniku Tarass Ševtšenko mälestusmärgi püstitamiseks Tallinnas. Loodetavasti ei jää Tarass Ševtšenko 200. aastapäeva tähistamine märkamatuks ka Eesti elanikele,” ütles Randjärv tunnustades Eesti Ukraina organisatsioonide kõrget aktiivsust.

Noored ukrainlased on pärit Prantsusmaalt, Serbiast, Tšehhi Vabariigist, Bulgaariast, Venemaalt, Valgevenest ja Ukrainast. Nad viibivad Eestis siinse Ukraina organisatsioonide assotsiatsiooni initsiatiivil. Kolme päeva jooksul õpitakse aktiivset osalemist kodanikuühiskonnas ning vahetatakse kogemusi kohalike rahvuskultuuriseltsidega.

Külalised esitasid küsimusi Riigikogu töö põhimõtete, valimiste süsteemi, Eesti kodakondsuspoliitika ning Europarlamenti valitud saadikute sidususe kohta Riigikogu tööga. Kohtumise käigus tuli jutuks ka poliitiline olukord Ukrainas. Randjärv rõhutas, et Riigikogu kutsub üles hoiduma vägivallast ning loodab demokraatlike ja rahumeelsete kokkulepete saavutamist osapoolte vahel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt