Laine Randjärv: eesti keele õpetamine vene koolides peab olema suunatud tulemusele

Uudis
|
03.03.2013

Neljapäeval Riigikogus toimunud Rahvusvähemuste nõukoja istungil rõhutas Riigikogu aseesimees Laine Randjärv, et eesti keele õpetamise metoodika vene koolides peab olema suunatud tulemusele, nii et iga noor kooli lõppedes ka reaalselt eesti keelt valdaks.

Rahvusvähemuste nõukoja istungil keskendus Laine Randjärv sel nädalal toimunud kohtumisele vene õppekeelega koolide juhtidega. „Kohtumisel koolide direktoritega arutasime probleeme, mis on seotud eesti keele õppega ja eesti keeles õpetamisega,“ selgitas Randjärv.

„Kohtumine kujunes väga konstruktiivseks ning arutelu käigus koorus välja terve rida ettepanekuid, mis võiksid teha praegu käigus oleva eesti keele õppimise süsteemi järjekindlamaks, loogilisemaks ja tulemusrikkamaks. Nende ettepanekute lõppsõnastusega saab kindlasti tutvuda lähitulevikus, mil arutatakse Põhikooli – ja Gümnaasiumiseaduse eelnõu muudatusettepanekuid,“ lausus Laine Randjärv.

Randjärv rõhutas, et direktorite ümarlauas osalejad olid selle teema käsitlemisel üksmeelsed. Nad viitasid ka lapsevanemate arvamusele ning oma õpetajate kogemusele ja kinnitasid, et eesti keele tulemuslikuks õppeks ning ka edukaks eestikeelseks aineõppeks gümnaasiumiastmes oleks vaja eesti keele süvaõppega alustada järjepidevalt juba esimesest klassist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt