Laine Randjärv: Ajakirja Võšgorod 20. aastapäeva tähistamine

Arvamus
|
08.04.2014

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv õnnitles venekeelse kirjandusajakirja Võšgorod eestvedajaid väljaande 20. aastapäeva puhul Riigikogu konverentsisaalis toimunud vastuvõtul.

Võšgorod on venekeelsele lugejaskonnale sama tähtis kirjandusajakiri nagu Looming eestlastele. Kui Looming tähistas mullu oma 90. aastapäeva, siis Võšgorodil täitub tänavu 20. ilmumisaasta. Loodan, et sellel ajakirjal jätkub tegijaid ja lugejaid ning tulevased põlved saavad ka Võšgorodi 90. aastapäeva tähistada,“ ütles Randjärv.

Ajakiri Võšgorod tutvustab Eestis loodavat vene kirjandust ning avaldab tõlkeid eesti kirjandusest. Ajakirjas on nii klassikalist kui tänapäevast eesti kirjandust ning Eesti ajalugu, kunsti ja kultuuri tutvustavaid kirjutisi. 4. aprillil ilmunud juubeliväljaanne on pühendatud Jüri Lotmanile. Võšgorod ilmub kuus korda aastas ning selle tiraaž on 400-500 eksemplari. Ajakirja annab välja Eesti Kultuurikeskus Vene Entsüklopeedia.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt