Kultuuriministri kandidaat on Urve Tiidus

Uudis
|
04.12.2013

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus kinnitas kultuuriministri kandidaadiks Riigikogu liikme Urve Tiiduse.

Reformierakonna esimehe, peaminister Andrus Ansipi sõnul on uue kultuuriministri esimene ülesanne taastada kultuurivaldkonnas töörahu. „Urve on tasakaaluks ja elukogenud inimene. Uues ametis tuleb talle kindlasti kasuks varasem linnapeakogemus ja töö Riigikogus,” ütles Ansip kultuuriministri kandidaati iseloomustades.

“Kultuuriministeeriumi eelarve kasvab tuleval aastal 22,8 protsenti, mis on ministeeriumidest kõige suurem eelarve kasv. Kultuurivaldkonna töötajate palk tõuseb keskmisest kiiremini ning oluliselt suurenevad investeeringud kultuuriobjektidesse. Uus minister peab jälgima, et kultuurile suunatud raha saaks heaperemehelikult kasutatud,” lausus Ansip.

“Olen suurema osa oma elust olnud kultuurivaldkonnaga seotud. Minu jaoks on au, et mul avaneb võimalus ministrina hea seista Eesti kultuuri järjepidevuse eest,” sõnas kultuuriministri kandidaat Urve Tiidus.

“Otsus ministriportfell vastu võtta ei olnud kerge otsus, tegin selle kaalutletult. Praegu on oluline rahulikult tööle keskenduda. Tahan kaasa aidata, et kultuurivaldkonna ühtsus taastuks. Usun konstruktiivse dialoogi jõudu,” rääkis Tiidus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt