Kultuuriminister Rein Lang teatas tagasiastumisest

Uudis
|
22.11.2013

Riigikogus usaldushääletuse läbinud kultuuriminister Rein Lang teatas neljapäeva õhtul ETV otsesaates «Kahekõne», et on otsustanud ametist lahkuda.

“Märkimisväärne osa Eesti loomeliitude liikmetest on kaotanud kultuuriministri vastu usalduse. Sellises olukorras ei pea ma võimalikuks kultuuriministeeriumis tööd jätkata. Seepärast olen otsustanud tagasi astuda,” ütles Lang.

Kultuuriministri sõnul on kultuurileht Sirp ümber lahvatanud skandaal esile toonud Eesti ühiskonna ühe võtmeprobleemi, mille nimi on kommunikatsioon ja emotsioonide keemine faktidest üle. “See on minu meelest ikkagi eksistentsiaalne probleem. Ühe hea vandenõuteooria võib panna elama oma elu ja kõik ümberlükkamised, mis hiljem tehakse, kaasa arvatud faktidele tuginevad, ei maksa enam midagi. See on näilisus, mis Eesti ühiskonnas täna elab.”

“Probleem ei ole tänases Eestis ju see, et kellegi loome- või sõnavabadus oleks kuidagi piiratud. Sellele juhtis tähelepanu ka Vabariigi President. Kui keegi protestib kinniteibitud suuga sõnavabaduse puudumise tõttu, siis see on probleem.”

Rein Lang avaldas lootust, et see skandaal toob palju positiivset Eesti kultuurile, sealhulgas kultuurilehele Sirp. “Arvan, et seda kõike võib nimetada aasta turundusteoks. Kui Sirbi loetavus suureneb, siis on see ainult hea. Loodan, et Sirbist saab väga hea ajaleht.”

“Ma kavatsen pidada parlamendi ees ülejärgmisel nädalal, kui riigikogu taas koguneb, lahkumiskõne, mida teen kirglikult, nagu mul kombeks on,” lausus Lang.

Kultuuriministri ametist lahkumise asub Rein Lang tööle riigikogu liikmena. Viimastel, 2011. aastal toimunud riigikogu valimistel osutus Lang Pärnumaalt valituks 3922 häälega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt