Kultuuriminister Otepääl

Uudis
|
23.11.2004

Täna on Otepääl kultuuriminister Urmas Paet, kus ta allkirjastab sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus asutamisotsuse. Kultuuriministeerium moodustab sihtasutuse koos Otepää valla ja MTÜga Eesti Suusaliit.

Kultuuriminister Urmas Paet allkirjastas täna Otepääl sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus asutamisotsuse. Sihtasutuse moodustas ministeerium koos Otepää valla ja Eesti Suusaliiduga.

Minister Paeti sõnul võimaldab sihtasutusena tegutsemine osalemist Põhjamaade ja teiste rahvusvaheliste spordiorganisatsioonide abiprojektides, samuti võimaldab lisavahendite taotlemist fondidest ja erinevatest abistruktuuridest. “Soovime, et Tehvandi spordikeskus areneks nii tali- kui suvealade spordikeskuseks, kus oleks oma koht nii tipp- kui harrastussportlastel,” lisas Paet. Ministeerium kavatseb järgmisel aastal toetada sihtasutuse tegevust 3,8 miljoni krooniga.

Sihtasutuse eesmärkideks on rahvusvahelistele nõuetele vastava olümpiaettevalmistuskeskuse väljaarendamine ja haldamine, suve- ja talispordialade treeninguteks ning riigisiseste ja rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks tingimuste loomine ning vaba aja veetmiseks tingimuste loomine ja vastavate teenuste pakkumine.

Seoses sihtasutuse asutamisega likvideeritakse kultuuriministeeriumi hallatav riigiasutus Eesti Olümpia Õppetreeningkeskus Tehvandi, mille funktsioonid võtab üle sihtasutus Tehvandi Spordikeskus. Kõigile senistele Tehvandi keskuse töötajatele pakutakse võimalust jätkata tööd samadel tingimustel sihtasutuses.

Tehvandi treeningkeskuse seatud eesmärkidest sai teoks vaid ühiselamu rekonstrueerimine. Senises keskuses oli osaline ka Tartu ülikool, kes jääb aga sihtasutuse loomisest kõrvale, kuna ülikool ja kultuuriministeerium ei ole edasisest koostööst huvitatud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt