Kruuse taandas enda kandidatuuri Reformierakonna europarlamendi sisevalimistelt

Uudis
|
02.03.2009

Tartu linnapea Urmas Kruuse otsustas loobuda eelmisel reedel Reformierakonna Tartu piirkonna inimeste poolt esitatud kandidatuurist Reformierakonna europarlamendi sisevalimistel, kuhu kandidaatide esitamine lõppeb täna.

„Minu töö Tartu linnapeana on pooleli, mistõttu ei ole ma veel valmis europarlamenti kandideerima,” põhjendas Kruuse enda loobumist. Kruuse sõnul otsustas ta oma kanditatuuri taandada Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi kasuks. „Toetuse avaldamine Kristiinalele on minu tagasihoidlik tunnustus talle kui väljapaistvale välispoliitikule. Kutsun kõiki reformierakondlasi järgima minu eeskuju, andes erakonna sisevalimistel oma hääl Kristiina Ojulandile,” ütles Kruuse.

Tänase seisuga on Reformierakonna sisevalimistele europarlamendi saadikukandidaatideks esitatud Kristiina Ojuland, Urmas Paet, Igor Gräzin, Mati Raidma, Raivo Järvi, Silver Meikar, Kalev Kallemets, Hannes Astok, Rein Lang, Laine Jänes, Tõnis Kõiv ja Urve Tiidus.

Reformierakonna kandidaatide nimekiri 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimisteks selgub 9. -20. märtsini toimuvatel sisevalimistel. Sisevalimistel ülesseadmiseks peab kandidaadil olema vähemalt 20 erakonnaliikme toetus. Lõpliku valimisnimekirja kinnitab 29. märtsil toimuv erakonna Üldkogu.

Reformierakond on seadnud eesmärgiks 7. juunil toimuvad Euroopa Parlamendi valimised võita.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt