Kruuse: Jüri Ratase lahendused põllumehi ei aita

Uudis
|
Urmas Kruuse
|
15.06.2020

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Urmas Kruuse sõnul ei aita tööjõukriisis põllumehi Jüri Ratase valitsuse pakutud lahendused.

“Kui Jüri Ratas ütleb, et tahab piirid kiiresti avada, siis peaks ta kohe alustama hooajatööliste lubamisega Ukrainast. Seda lubab Euroopa komisjon ja nõuavad meie enda ettevõtjad,” ütles Kruuse.

Tema sõnul ei saa välistööjõudu tõrjuda ka ka tervise argumendile toetudes, sest Ukrainas ja Eestis on koroonaviiruse levik samal tasemel. “Näiteks Soome on toonud riiki 9000 Ukraina hooajatöölist. Aga loomulikult ei saa Ratas seda teha, sest ta on perekond Helme pantvang,” selgitas Kruuse.

Varasema maaeluministri sõnul on kannatajaks meie enda Eesti ettevõtjad, kelle pikaajalised investeeringud valitsuse tegematajätmise pärast võivad väärtusetuks muutuda.

“Majanduskriis pole Eestis kaugeltki läbi ja on täiesti arusaamatu, miks valitsus sellele soovib hoogu juurde anda. Kogemus näitab, et Ratase pakutud lahendused nagu tänaste töötute rakendamine või palgatoetus lihtsalt ei tööta, sealt ei tule hooajatöödele inimesi, kes töö päriselt ära teeksid. Valitsusel oleks aeg lõpetada tühja jutu rääkimine ja asuda tööjõu probleemi tegelikult lahendama,” lõpetas Kruuse.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt