Kristen Michal: grupikalli ja MMS toob politseiriigi asemel hoopis kiirabiriigi - Öise vahtkonna jahe kämmal EKRElase soojas käes

Arvamus
|
Kristen Michal
|
18.04.2021

Nädala võttis kokku EKRE juhi rahuolev sõnum. Tervisekriisi hügieenireeglitele vilistanud meeleavaldajad käitusid täpselt oodatul viisil. Hästi tehtud, kasulikud tegelased sellised. Öise Vahtkonna Pronkisööl karastunud jahe kämmal häbeliku EKRElase pisut soojas käes. Selline see traditsiooniline värk ongi, kui mõtlesite, et kuidas.

Võideldi peas loodud politseiriigi vastu. Meeleavaldajatel kõrgel plakatid, kuidas lastele tullakse kodutesse järgi, julm politseiriik lahutavat nad esimesel võimalusel armastavatest peredest. Kohe ema rüpest rebitakse sülelapsed, milline õudus on teel! Ainus, mis tegelikult saabumas oli, on volitus tervisekriisis, et politsei viib tulevikus koju kellegi, kes positiivse diagnoosiga ei peaks ringi lonkides teisi nakatama või palub maski pähe panna. Lollusi igatahes räägiti merejagu.

USAs näiteks juhtus, et udujutu rääkimisel valimiste kohta ja oma riiki toetajad ründama toonud EKRE kapten Trump peaaegu sai uksekeelu igaveseks avalikesse ametitesse. Kapitooliumi ründamisel olla ka korrakaitsel olnud rohkem eelinfot, kuid valmis ei oldud, küllap lihtsalt seda ei usutud juhtuvat.

Eestis oldi valmis ja nüüd justkui heidetakse seda ette? Neile, kes tagasid avaliku korra ja hoidsid ära võimalikud suuremad provokatsioonid? Mina hoopis kiidaks ja ütleks, et korra- ja tervisekaitse poolt hästi tehtud, viisakalt ja asjatundlikult. Eksitav on mõttemall, et seadusliku korra järgimine Eestis vastandub vabadusele.

Vaid kokkulepitud hügieenireeglite järgimine hoiab haiglakohad vabad ning nakatumiskõvera langemas. Hoopis neist on ühes maailma vabamas riigis on saanud vabaduse saabumise mõõt. Mitte võimalusest öelda, et oma riik ei meeldi. Seda muuseas ei piira endiselt keegi, alustage kasvõi hommikul. Vaba maa. Kuid grupikalli ja MMS-i joomine toovad hoopis kiirabiriigi.

Tegelikud vabadusvõitlejad on Eesti inimesed, kelle tegevus on nakatumise langema saanud

Riik ei saa olla kokutajate bande, ütles üks EKRE eelkäija Rahvaliidu mootor Villu Reiljan, Martin Helme eelkäija. Siis, kui muuseumisse viidi sammas Lihulast ja siseminister oli samast erakonnast. Huvitaval kombel viitab see ka liberaalide arusaamale, et riik ei pea olema paks ja sekkuma igal pool, kuid seal, kus ta ülesannet täidab, teeb seda viisil, et asjad saavad korda.

Tervisekriisis, kus suur enamus Eesti inimestest täidab hügieenireegleid, et saada üheskoos nakatumine alla ja seeläbi vabaks, valib vaid oma riiki ja rahvast mitte austav seltskond hoiaku, et nemad on teistest eespool, tühja neist reeglitest. Sama seltskond otsustas ju pisut aega varem sõita läbi haiglaakende alt, et võidelda vinguga hapniku vastu. EKRE täht Kalle Grünthal oli kohal.

Haiglas arstid, õed, hooldajad võitlemas vanaemade, vanaisade, emade, isade elude eest. Pered lootmas. Hästi tehtud, Martin Helme, endiselt?

Väsimust toas istuda, kontaktidest hoiduda võib kurta iga Eesti inimene. Nemad väärivad austust vastu pidamise eest ja riigijuhtide kiitust – hästi tehtud! Samastuda tuleb selle vabadusvõitluse tegelike kangelastega. Inimestega, kes igapäevaselt, eesliinile lisaks, on vastu pidanud ja saanud nakatumise alla. Kuid mitte grupiga kes enese meelelahutuse, ükskõiksuse või kellegi tellimusel seadsid end ettepoole kogu ülejäänuid Eesti inimeste võimalusest vabaks saada.

Hästi tehtud, Eesti inimesed!

P.S Eestis rahutuste ja lõhede tekitamise tööplaan näeb ette veel palju samme enne sügist. Maailma ühe vabama sõnaga riigis hakatakse järgmisena piirama sõnavabadust, siis hakkab kõiki veidrate mõtetega kiiritama 5G võrk ning seejärel, kui lennukid taas lendama saavad, hakkab taas vaktsiinide puistamine lennukitelt. Raske on see elu siinkandis. Peame siis vastu, vandenõudest üldiselt puudust ei tule. Pealegi usaldusväärsest konservatiivsest allikast öeldi mulle, et kuuldavasti pidid uued külmkapid ka salaja osa sööki ise ära sööma, kui näevad, et pirn kustub. Hoidke silm peal, kuhugi sealt ju asjad kaovad.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt