Kristen Michal: deputiniseerimine Eestis ei saa piirduda vaid Ühtse Venemaa leppe lõpetamisega

Arvamus
|
Kristen Michal
|
21.03.2022

Kaitseväe juhataja, Martin Herem peab ümber lükkama EKRE liidrite valeinfo. “Meil on ka täna rohkem tankitõrjemoona kui Vene Föderatsiooni Lääne sõjaväeringkonnas tanke ja lahingumasinaid kokku” – konkreetne jutt.

Kelle huve õigupoolest teenib selline mulje loomine, justkui Ukraina relvastusega aitamine kahjustaks Eesti kaitset? Ikka seda, kelle tankidesse selle moonaga auke tehakse, agressor Vene Föderatsiooni.

Võib-olla Mart Helme jutt Venemaast kui suurest tsivilisatsioonist, nagu lubadus asutada EL-ist lahkumise parlamendigrupp, pole siiski juhused? Varro tema paremal käel ju vihjas, et talle polegi tingimata peamine, et sinimustvalge Pikas Hermannis lehviks. Kubermang ehk kõlbaks?

Raske on aru saada, milline jõud või tõmme viib Eesti palgal olevad saadikud levitama väärinfot? See narratiiv “Ukraina rahva vabadusvõitlust toetades oleme ise kaitseta/töökohtadeta jne” teenib vaid neid, kelle südames või sõidukil Z-märgistus.

Deputiniseerimine Eestis ilmselgelt ei saa piirduda vaid Ühtse Venemaa leppe üles otsimise ja lõpetamisega. Ka sellised Eesti toetust Ukrainale õõnestada püüdvad infooperatsioonid tuleb ajakirjanduse poolt järjekindlalt lavale valguse kätte tuua, et oleks selge, kes mingi kaabu all peitub.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt