Kõrgepingeliinid lähevad Tallinnas maa alla

Uudis
|
17.01.2007

Tallinna Linnavolikogu linamajanduskomisjon toetas Reformierakonna fraktsiooni eelnõu, mille kohaselt ei lubata tulevikus Tallinna territooriumil rajada kõrgepinge õhuliine. Samuti näeb eelnõu ette olemasolevate kõrgepinge õhuliinide viimise maa alla ning vabanevate maa-alade kujundamise avalikeks rohekoridorideks.

„Eesmärk on parandada Tallinna elukeskkonda kaotades linnapildist kõik kõrgepinge õhuliinid,” ütles eelnõu autor Taavi Rõivas: „Iga meeter maa alla viidud liini annab meile viiskümmend ruutmeetrit uut avalikku linnaruumi.”

Rõivase sõnul sai Reformierakonna fraktsioon tõuke eelnõu algatamiseks 2006. aasta suvel, kui Eesti Energia taotles Veskimetsa piirkonnas 400 elujõulise puu mahavõtmist, et rajada uus paarisajameetrine liinijupp. Asja uurides selgus, et sarnaseid plaane on teisigi ning seega otsustati algatada eelnõu, mis viib kõik kõrgepingeliinid maa alla.

Et muudatused rakenduks, peab eelnõu heaks kiitma ka Tallinna Linnavolikogu.

Eelnõu tekst:
http://www.taaviroivas.ee/?q=/taaviroivas/Tallinn/korgepinge/eelnou

Pildid puudest, mis sooviti Veskimetsas uue kõrgepingeliini rajamiseks maha võtta: http://www.taaviroivas.ee/?q=/taaviroivas/Tallinn/korgepinge/Puud,_mis_j…


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt