Kolme erakonna läbirääkijad saavutasid uue koalitsoonileppe osas põhimõttelise üksmeele

Uudis
|
28.05.2009

Reformierakonna, IRL-i ja Rahvaliidu delegatsioonid leppisid kolmapäeval pärast kümme ja pool tundi kestnud läbirääkimisi kokku koalitsioonilepingu tekstis, mis esitatakse seisukoha kujundamiseks erakondade juhtorganitele.

Delegatsioonid jõudsid põhimõttelisele üksmeelele ka valitsussektori defitsiidi hoidmises 3% piires sisemajanduse kogutoodangust aastatel 2009-2011.

„Meie eesmärk on jõuda kokkuleppele ja lõpetada valitsuskriis võimalikult kiiresti. Täna astusime selles suunas suure sammu,” ütles Reformierakonna delegatsiooni üks liige Rain Rosimannus.

Neljapäeval kogunevad delegatsioonid uuesti kl 16, et arutada ministriportfellide ja vastutuse jaotuse küsimusi. Kava kohaselt võtavad erakondade volikogud delegatsioonide kokkulepitud eelarvepoliitika, koalitsioonileppe teksti ja kohtade jaotuse osas seisukohad veel sel nädalavahetusel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt