Kolmanda lapse sünniga lisandub pere eelarvesse 300 eurot

Uudis
|
08.04.2015

Reformierakonna, SDE ja IRL-i valitsusliidu tegevuskavas on kokku lepitud, et alates kolmandast lapsest hakatakse peredele maksma 200 euro suurust lasterikka pere toetust, mis tähendab, et kolmanda lapse sünniga lisandub pere eelarvesse igakuiselt kokku 300 eurot. Samuti tõuseb esimese ja teise lapse toetus 60 euroni.

Reformierakond seisab selle eest, et kolm last saaks Eesti ühiskonnas positiivseks normiks ning majanduslikud kaalutlused ei saaks määravaks teguriks laste arvukusele peres. Täna on esimese ja teise lapse toetus 45 ning kolmanda lapse toetus 100 eurot.

Lastetoetuste andmete põhjal on Eesti peredest vaid 11% kolme ja enama lapsega. Samas on tavapärane, et inimeste ideaalid laste arvu osas on kõrgemad kui tegelik laste arv. Reformierakonna eesmärk on rohkem hästi hoitud ja kasvatatud lapsi ning õnnelikke perekondi.  

 Laste sündi toetava elukeskkonna edasiarendamiseks ning ühiskonna peresõbralikumaks muutmiseks oleme soodustamas ka lasteajakohtade loomist, noorte riikliku huvitegevuse toetussüsteemi käivitamist ning vanemate puhkamisvõimaluste arendamist. 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt