Kõivu ettepanekul kahekordistatakse proteesihüvitis

Uudis
|
24.11.2006

Haigekassa nõukogu liige Tõnis Kõiv esitas 29. september nõukogule ettepaneku tõsta pensionäride hambaproteesihüvitise määr praegu kehtiva 2000 asemel 4000 kroonini. Täna toimunud hääletusel oli nõukogu enamus hüvitise tõstmise poolt.

Tõnis Kõivu sõnul pole võimalik otsuse olulisust ülehinnata. „Anname paljudele eakatele inimestele võimaluse teha valik inimväärse elu kasuks ning paigaldada korralikud hambaproteesid,” lisas ta.

Seni maksti pensionäridele Haigekassa poolt hambaproteesihüvitist ravikindlustuse seaduse ja sotsiaalministri määruse alusel summas 2000 krooni üks kord kolme aasta jooksul. Hüvitist on õigus saada riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel määratud vanaduspensioni saajatel ja isikutel, kes on vanemad kui 63 eluaastat.

Tõnis Kõivu poolt esitatud teise ettepaneku kohta – kaotada hambaproteeside hüvitise vanusepiir – ei langetatud täna otsust. Kõivu sõnul jätkub töö teise ettepaneku poolega, mis puudutab hüvitise saajate ringi laiendamist.

„Riik on teinud vahe sisse: vanaduspensionäril on õigus proteesihüvitisele, aga näiteks nooremal kui 63 aastasel töövõimetuspensioni saajal mitte. Samas aga kui inimene juba töövõimetuspensioni saab, siis on tal ju tervis rikutud ning suure tõenäosusega vajadus ka hambaproteeside järele,” lausus Kõiv.

Reformierakonna liikme Tõnis Kõivu sõnul pöörab erakond järjest enam tähelepanu eakatele. „Oleme seadnud sihiks viia terve Eesti viie jõukaima Euroopa riigi hulka. Reformierakond soovib, et keskmine pension oleks 40-45% keskmisest palgast. See tähendab, et keskmine pension  tõuseb15 aasta jooksul ligikaudu 14 000 kroonini.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt