Kõiv: Tallinna mürakaart kubiseb valeandmetest

Uudis
|
08.05.2008

Riigikogu liige Tõnis Kõiv pärib Tallinna linnapeale saadetud kirjas aru, miks ei vasta Tallinna mürakaardis esitatud andmed tegelikkusele.

„Analüüs näitab, et arvestamata on jäetud Harjumaal registreeritud autode igapäevane liiklusvoog pealinna ja tagasi ning tegelik lennuliikluse müra. Rongide müra puhul on arvestatud Soome ja Rootsi raudteede veeremite, aga mitte Eestis liikuvate ameerika vedurite andmeid. Tööstusettevõtetest on arvestatud ainult tosinat, kuigi näiteks Riias on sarnasel mürakaardil üle kolmesaja ettevõtte,” rääkis olmemüra kahjulikest mõjudest juba pikemat aega huvitunud Riigikogu liige Tõnis Kõiv.

Kõivu arvates ei hooli Eesti pealinna tänased juhid linnaelanikest ja linnaelanike tervisest, mille ilmekaks näiteks on suhtumine stressi põhjustavasse olmemürasse. „Ligi aasta on hilinetud mürakaardi koostamisega ning tänane tulemus on vägagi kaheldava väärtusega.”

Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivi kohaselt tuleb strateegiline mürakaart koostada kõikides Euroopa Liidu territooriumil asuvates üle 250 000 elanikuga linnastutes. Eestis mahub nõude alla Tallinn.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt