Koalitsioonierakonnad kiitsid koalitsioonilepingu heaks

Uudis
|
08.04.2023

Täna kogunenud Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna volikogud ning erakonna Eesti 200 üldkogu kiitsid heaks koalitsioonilepingu teksti.

“See leping tagab, et Eesti on kaitstud, et me saame jätkata iseseisva ja ise toime tuleva riigina. Selleks peame tegema otsuseid, mis võivad olla rasked, aga on Eesti jaoks möödapääsmatult vajalikud. Tahame, et Eesti oleks kaitstud, meie inimeste heaolu ja toimetulek oleks tagatud, riigi rahandus korras, haridus, keel ja kultuur hoitud ning homne tuleks kõigi jaoks parem,” ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas.

“Sünnib uuendusmeelne, eestimeelne ja liberaalne koalitsioon, mille suurim ühisosa on väärtustes. Abieluvõrdsus tuleb ja lõpetab ühiskonda lõhestava konflikti ning tagab ka selle, et kõiki inimesi koheldakse tõepoolest võrdselt. Sellest saab koalitsioon, mis teeb Eesti korda, suurendab meie julgeolekut ja avab Eesti jaoks täiesti uusi horisonte,” sõnas Eesti 200 juht Lauri Hussar.

„Koalitsioonilepe on keeruliste arutelude tulemusel saavutatud kompromiss. Saame kõik aru, et riigil seisavad ees keerulised ja valusad otsused, mistõttu on sotsiaaldemokraatide osalemine selles koalitsioonis eriti oluline – otsustasime, et alampalk ja kohalike omavalitsuste tulubaas tõusevad ja need on majanduslikult keerukas olukorras äärmiselt olulised, et tagada Eesti inimeste toimetulek,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku erakonna juht Lauri Läänemets.

Koalitsioonilepingu tekst leitav SIIN.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt