Klaas, Maruste ja Sõerd kandideerivad europarlamenti

Uudis
|
06.02.2014

Reformierakonna Põlva piirkond esitas Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadiks Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaasi, erakonna Tartu piirkond Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Rait Maruste ja Viimsi piirkond Riigikogu liikme Aivar Sõerdi.

“Euroopa Liit ei ole vaid Brüssel, Berliin, Pariis. Euroopa Liit on ka Värska, Võru, Valga, Põlva. Tahtes paremat Eestit, peame tegema paremaks ka Euroopa Liidu. Europarlamendis tahaksin tegeleda teemadega, mis on Eestile vajalikud ja kasulikud. Need on muuhulgas paremad transpordiühendused, liitumine üle-Euroopaliste elektri ülekandeliinide ja gaasivarustustaristuga – et Eesti ei jääks Euroopa nurgaks, vaid saaks igas mõttes Euroopa osaks ja meie võimalused Euroopa ühisturul läbi lüüa oleks paremad ning seeläbi paraneks meie kõigi heaolu Eestis,” kommenteeris oma kandideerimist europarlamenti Urmas Klaas.

“Olen Strasbourgis töötanud 12 aastat ja tunnen veidi selle köögipoolt. Juristina tean Euroopa toimimise nõrkusi, mille kõrvaldamiseks tahan ja saan oma osa anda. Kriitiliselt tuleb üle vaadata Euroopa Liidu organisatsiooniline ülesehitus ja pädevused, et muuta see tõhusamaks ja liikmesriikide huvidele enamvastavaks. Euroopa Liidu lõid liikmeksriigid, mitte vastupidi. See eeldab aegunud aluslepingute uuendamist,” selgitas Rait Maruste oma tegevusprioriteete Euroopa Parlamendis.

Aivar Sõerdi sõnul peaksid Eesti saadikud Euroopa Parlamendis senisest rohkem selgitama parlamendi tööd ja arutelusid majanduse ning rahanduse valdkonnas. “Euroopa Liidu valitud meetmed kriisi ületamiseks on hakanud andma tulemusi. Samas majanduse elavnemine on endiselt habras ning majanduskasvu, konkurentsivõime ja tööhõive küsimused on jätkuvalt kesksel kohal ka järgmise Euroopa Parlamendi koosseisu ajal.”

Lisaks Urmas Klaasile, Rait Marustele ja Aivar Sõerdile on tänaseks Reformierakonna Euroopa Parlamendi valimiste kandidaaditeks esitatud Margus Hanson, Igor Gräzin ja Laine Randjärv.

Reformierakonna kandidaatide nimekiri ja valimisprogramm Euroopa Parlamendi valimisteks kinnitatakse 2. märtsil erakonna Üldkogul Tallinnas Swissotel konverentsikeskuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt