Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi: ülemaakondlikud veeprojektid peavad jätkuma

Uudis
|
27.08.2007

Reedel, 24. augustil külastas Põlvamaad keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. Külaskäigu eesmärgiks oli külastada koos Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Andrus Seeme ja metsanduse ja looduskaitse asekantsler Jaanus Kalaga toetust vajavaid keskonnaga seotud objekte, kohtuda Põlvamaa omavalitsuste juhtidega ja tutvustada Reformierakonna Põlva maakonnaorganisatsiooni liikmetele keskkonnaministri tegemisi ja anda ülevaade poliitilisest olukorrast riigis.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi julgustas omavalitsjuhte veeprojektidega edasi minema. Ministri sõnutsi ei tohi lasta häirida end ehitusfirmade kolme- ja enam kordsetest hinnatõusudest. „Suured veeprojektid tuleb jagada väiksemateks osadeks ja võtta uued pakkumised, mis peaks tagama mõistliku hinnakujunduse. Prioriteetideks on loomulikult suuremad keskused, kus on rohkem kasutajaid,“ sõnas Tamkivi.

Kohtumisel Reformierakonna liikmetega pidas minister tähtsaks uue Põlvamaa Keskkonnamaja valmimist. Praegusel hetkel on mööda maakonda laiali nii Keskonnateenistus, Keskkonnainspektsioon, Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskus ning abi vajajal on raske õiget asutust üles leida. „Selle valdkonna asutused peaksid olema kõik üheskoos, et inimene saaks kõik vajaliku ühest kohast“, tõdes Tamkivi. Tema sõnutsi on Räpinas nii suured loodushoiu traditsioonid, et keskkonnamajale on Räpina ideaalne asukoht.

Janis Kukk
RE Põlvamaa arendusjuht
5218533


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt