Keskerakonna tegevuse üle Tallinnas ei saa uhke olla

Uudis
|
Õnne Pillak
|
17.10.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku hinnagul ei ole linnavõim volikogus viimase nelja aasta jooksul teinud otsuseid tallinlaste huvisid ja soove arvestades.

„Lasteaiad, teed ja parem ettevõtluskeskkond on olnud need asjad, mille eest on Reformierakond neljal aastal volikogus seisnud. Meie eesmärk on olnud linna otsustes kaasa rääkida, mitte showd teha. Sellepärast oleme igal aastal saatnud linnapeale oma ettepanekud enne, kui Tallinna rahakasutamise otsused tulevad volikogusse arutamiseks,“ ütles Pillak.

„Mul on hea meel, et neid ettepanekuid on sel aastal arvestatud, kasvõi osaliselt, kuid mind kurvastab nende otsuste tagamaa, milleks on püüdlus vaigistada tallinlaste pahameel katkiste teede ja alarahastatud lasteaedade pärast. Teisisõnu püüdlus inimesed ja volikogu opositsioon enne valimisi tasalülitada. Sellist käitumist õigeks pidada ei saa,“ märkis Pillak. „Tallinlaste huvid peavad olema esikohal kogu aeg, mitte ainult valimiste aastal.”

„See ainuvõimu nimelt peetud nelja aastane rahapulm, mida praegune linnavalitsus on koos Keskerakonna volikogu liikmetega pidanud, peab lõppema. Kõik volikogu liikmed peavad mõistma, et nende ülesanne on seista enda valijate huvide, mitte linnapea fantaasiate eest,“ lausus Pillak. „Keskerakondlik linnavalitsus lubas lasteaiajärjekorrad kaotada, aga reaalsuses on järjekorras 2350 last. Kõik Savisaare kulutused tulevad tallinlase taskust ja lasteaedade ning teede arvelt.“

Reformierakonna fraktsiooni juhi sõnul sooviks ta kõiki enda kolleege volikogus tunnustada hea töö eest, kuid paraku meenub nende volikogu liikmete otsus, kes ei toetanud tuhandete lapsevanematest tallinlaste poolt algatatud eelnõud.

„Tallinna lapsed vajavad korras ja köetud lasteaedasid, õppe- ja mänguvahendeid ning hästi tasustatud õpetajate hoolt ja tähelepanu. Sellele ettepanekule palusid toetust üle 4500 lapsevanema, kuid asjatult,“ sõnas Pillak.

„Ma soovin, et järgmises volikogu koosseisus oleksid enamuses need saadikud, kes mõistavad ja tahavad keskenduda Tallinna lastele, pensionäridele ja ettevõtjatele. Tallinnasse tuleb tuua lisainvesteeringuid, et tekiks uusi töökohti ja inimeste palgad tõuseksid,“ rõhutas Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt