Keskerakond seisab vastu rohelisele pealinnale

Uudis
|
22.08.2008

Eilsel Tallinna linnavolikogu istungil ei toetanud Keskerakonna fraktsioon opositsiooni poolt esitatud Rohelise Pealinna Statuudi vastuvõtmist.

Rohelise Pealinna Statuut ehk põhikiri on välja töötatud linnavolikogu liikmete ja linnakodanike ühistööna. Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Ülle Rajasalu sõnul ei ole olemas ühtegi sisulist vastuargumenti, hääletuse läbikukkumine oli täielikult poliitiline pidurdamine.

„Statuut käsitleb puhast õhku, sujuvat liiklust, määratud parke, kaitstud metsi – kõike, mis teeb linna elamisväärseks. Ka Tallinnal on vaja sellist dokumenti, kuid poliitilise väikluse tõttu kannatab taaskord linna keskkond,” kommenteeris Rajasalu Keskerakonna otsust anda hääletusel eelnõule punast.

Rohelise Pealinna Statuudi vastuvõtmine kohustaks linnavalitsust näiteks järgima kinnisvara arendamisel keskkonda ja tegelema hoolikamalt korrusmajade parkimisprobleemidega.

„Rohelise Statuudi vastuvõtmine muudaks linnavalitsuse mõtteviisi oluliselt rohelisemaks, kuid paistab, et nende huvi peitub teistes värvides,” märkis Rajasalu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt