Keskerakond otsib ettekäänet lapsehoiuraha mittemaksmiseks

Uudis
|
04.01.2006

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon on nördinud keskerakondliku linnavalitsuse tänasest otsusest mitte toetada lastehoiu tasu maksmise eelnõu, mis annaks võimaluse lastevanematel pärast vanemahüvitise maksmise perioodi taotleda linnalt rahalist toetust lastehoiu eest tasumiseks.

“Ilmselt on keskerakondlastel lubadus laste eest seista linnavalitsuse moodustamise järel meelest läinud,” ütles Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus. “Otsitud ja lihtsalt ebatõeseid ettekäändeid lastehoiu raha mittemaksmiseks on mõned kuud tagasi Lastesõbraliku linna tiitli saanud linna abilinnapeade suust üsna kurb kuulata.”

Reformierakonna fraktsiooni esitatud eelnõu, mida linnavalitsus täna ei toetanud, oleks andnud võimaluse lapsevanemale pärast vanemahüvitise perioodi lõppemist taotleda linnavalitsuselt 2500 krooni suurust toetust, kui laps ei käi lastesõimes või lasteaias ning tema hoiuks kasutakakse alternatiivseid lastehoiu võimalusi. Praegu kehtib Tallinnas eelmise linnavolikogu poolt vastu võetud kord, mille alusel linn peab maksma lapsehoiu toetust ca 1800 krooni kuus nendele lapsevanematele, kelle laps lasteaias või sõimes ei käi, kuid kes kasutavad näiteks mängutubades pakutavat hoiuteenust või eelkooliõpet. Samuti tuleb kehtiva korra alusel kuludokumentide esitamisel maksta toetust, kui last hoiab lastehoidja kutset omav hoidja.

“Linnavalitsuse otsitud ettekääne, et kuni registrit ei ole, ei sa ka toetust maksta, on suurepärane näide, kuidas proovitakse pugeda bürokraatlike vabanduste taha. Lapsehoidjad on ju olemas ja mitmel neist on kutseeksamidki tehtud, samamoodi tegutsevad üle linna mitmed lastehoiu toad. Tegelikkus on ilmselt lihtsalt see, et linnavalitsus ei tahagi lasteaiakohtade puuduse tõttu sõime või lasteaeda mitte-pääsevate laste vanematele toetust maksta ja alternatiivne lastehoid jääb Tallinnas linnavalitsuse tahte puudumise tõttu lihtsalt unistuseks,” ütles Keit Pentus.

Reformierakonna pressiteenistus
Lisateave:
Keit Pentus
50 40 884

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
50 46 090


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt